.

.

New
5Sets/Многу MC4 Соларни Crimping Алатки,соларен панел кабел,полнач crimp алатка,PV CRIMPING DIY жица AWG 14 12 10

5Sets/Многу MC4 Соларни Crimping Алатки,соларен панел кабел,полнач crimp алатка,PV CRIMPING DIY жица AWG 14 12 10

DEN 4992.00
DEN 5254.56

Стока
Достапно.


* Меѓусебно со висока прецизност crimping умре во собата.
Соларни Crimping Алатки Параметри(MC4 тип) :
* Должина на : 220mm
* Тежина : 0.16 Kg
* Автоматски се враќа на пролет
* Не оштетување на диригент core
* За сечење жица, 30мм max.0mm2 соларни кабел)
1pcs на машина (за 22 AWG да 10 AWG, 0.
5 Sets/Многу MC4 Соларни Crimping Алатки,соларен панел кабел,полнач crimp алатка,PV CRIMPING DIY жица AWG 14 12 10
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Карактеристики :
* Висока прецизност ratchet механизам за целосна crimps.
* Меѓусебно локатор за прецизност на позиционирање на терминали.
* Меѓусебно со висока прецизност crimping умре во собата.0 mm2
Пакет Се Вклучени :
1pcs на crimper(за 2.2 метрички тони притисок на crimping лице, со минимални рака напор.
* Врвот Кина изградба на квалитетот во текот на.5-6mm2
Stripper Машина Параметри :
Stripper Машина Параметри :
* Должина на : 165mm
* Тежина : 0.6mm2 соларни кабел)
1set на spanner
1pair на MC4 конектори
. Соголување жица 0.
* Соларни Crimping Алатка е Висока прецизност ratchet механизам за целосна crimps.45 Kg
* AWG : 26-10 AWG
* Капацитет : 2.2 метрички тони притисок на crimping лице, со минимални рака напор.
* Паралелно вилици за уште crimps.
Технички податоци :
* Добар квалитет.

Детали

Бренд Име:
ZJMZYM
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Комбинација Клешти
Примена:
Crimping
Број На Модел На:
MC4-ПРЕМНОГУ
Материјал:
Јаглероден Челик
is_customized:
Yes
Број На Производ:
FC074
Свеж

Избор на клиенти