.

.

New
Кинески Дете во Костим Hanfu Облека Самовила Костим Hanfu Деца Облека на Танг Династијата Костими Деца Античка Облека

Кинески Дете во Костим Hanfu Облека Самовила Костим Hanfu Деца Облека на Танг Династијата Костими Деца Античка Облека

DEN 1221.00
DEN 1526.40

Стока
Достапно.


вклучува : врвот + фустан , не вклучуваат било headwear
Големина на Табела (Азија Големина )/Единица (CM)
Големина(cm)/Етикетата
Се препорачува висина
XS
100
S
110
М
120
L
130
XL
140
XXL
150
XXXL
160
Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )
Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .
Како различни мерни методи . Pls прифати грешка околу 2-3cm (Околу 1 Инч )
ПС : ако имате малку масти , pls изберете поголема големина .
На соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

Детали

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL
Танц Тип:
Кинески Народни Игри
Бренд Име:
Daxico
Материјал:
Полиестер,Памук
Тип На Објект:
Yangko Танц Костим
Број На Модел На:
a066
Пол:
Девојки
Боја Класификација:
Пинк. жолта .небото сино
Применливи пол:
Девојки
Референтна висина:
100cm 110cm 120cm 130cm 140cm 150cm 160cm
Свеж

Избор на клиенти