.

.

New
Топла продажба 32designs 1.5 cm*5m јапонски washy ленти за декорација

Топла продажба 32designs 1.5 cm*5m јапонски washy ленти за декорација

DEN 1113.00
DEN 1612.80

Стока
Достапно.


Димензии : 1.5 cm*5m
Бренд Име : AGU
Материјал : Хартија лента
Лепило : Акрилик
Функција : Водоотпорен
Производ Decripetion
Washi хартиена трака е Добро почетокот на вискозни сили, и washi хартиена трака има добра одржи на слатка течност, лесно да се придржуваат до сите видови на површината, интензитетот на труд е мал.Единствен дебелина, спроведен со секс добро, зад аголот кога washi хартиена трака не е прекината.Материјал густина, добар растворувач отпор и рацете да ви солза, и оваа washi хартиена трака не е лесно да се скрши. Симпатична Јапонски Washi хартиена трака за пакување, занаети, и оркестарот! Овие washi хартиена трака се направени од washi хартија, па тие се полу транспарентни, се чувствуваат убаво и лесно да се користи. Washi хартија лента може да се употребуваат бидејќи тие се отстранува и repositionable.washi хартиена трака се малку транспарентен, особено за посветли бои. Тие работат добро за дели ефекти и се одлични за papercraft.Можете да ја раскинам washi хартија лента со рака, бидејќи тие се направени на тенка хартија. Тие се отстранува, но се разбира не. Другите беа речиси и не се лепливи воопшто или многу ниска stickiness каде што ако јас се користи washi хартиена трака на пакетот нешто, таа се распаѓа прилично брзо.

Детали

Тип:
селотејп
Бренд Име:
AAGU
Селотејп Тип:
Еден Страна Лента
Број На Модел На:
WT-016
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти