.

.

New
1M HD720P 8мм Леќа WIFI Endoscope Камера Змија USB Iphone, Андроид Borescope IOS Таблета Безжична Камера Borescope

1M HD720P 8мм Леќа WIFI Endoscope Камера Змија USB Iphone, Андроид Borescope IOS Таблета Безжична Камера Borescope

DEN 1104.00
DEN 1576.32

Стока
Достапно.

0 MM
Леќи на камерата : 1 M Пиксели CMOS камера, 6leds
Резолуција 640*480,1280*720
Кабел Должина : 1m
Сензор Големина : 1/5 инчен
Рамка Цена : 30fps
Погледнете Агол : 70 степен Фокусно растојание : 4-10 CM.Одликувајќи се 1 М кабел, водоотпорен и 8мм дијаметар камерата, Тој работи и со 6 мали бели LED кои се прилагодливи од НАДВОР да полна осветленост за оние темни места сакате да се погледне во. кога има зелена Led светло.
Опис :
Модел No : wifi endoscope
Леќа Дијаметар : 8.притиснете на прекинувач на wifi кутија. Способноста на снимите видео или snap уште слики што ќе ви овозможи фотографирање на слики во JPG формат и видео во AVI формат со 640x480, 1280 x 720 две прилагодливи решенија.Висока Резолуција : Доаѓа со 2 мегапиксели CMOS камера која ви обезбеди јасна блиску спектар HD видео и слика на сликата. Како да се Wi Fi конекција, вие не треба да бидат на локалните Wi Fi конекција, таа создава своја Wi Fi мрежа кога ќе го вклучите. Тоа може да поддржува повеќе уреди да се види во исто време.
Пренос на далечина : во Рок од 5-30m
Водоотпорен ниво : IP67
Изложеност На Осветлување : Автоматски
Температурата на работа : 0 степенот до 70 степен
Напојување : изграден во батеријата(800m Ah)
Поддршка на компјутер : ios Android и Windows
Фото Формат : MJPEG
Видео Формат : AVI
Употреба :
1.Скенира QR код,и да ја преземете стан,го инсталирате на вашиот телефон.Најновите Endoscope : WIFI Endoscope може да ги поддржи сите Android Паметни телефони и iphone и IPad Про.

Детали

Видео Формат На Компресија:
MPEG4,H. 264
Технологија:
Pinhole
Сензор:
CMOS
Складирање:
Никој
Број На Модел На:
A0479
Поддржани Оперативни Системи:
CTVMAN
is_customized:
Yes
Ѕидот Заградата:
страна
боја:
Црна
Потрошувачка На Енергија(W):
Н А
Поддржани Мобилни Системи:
Android,iOS
Конективност:
USB
Тип:
Змија Индустриски Endoscope
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Напојување(V):
Н А
Напојување:
Нормално
Димензии (L x W x D)(mm):
13*13*4CM
Инсталација:
Таванот
Бренд Име:
MayRecords
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Стил:
Мини Камера
Леќа (mm):
8мм
Свеж

Избор на клиенти