.

.

New
HD 720P Купола IP Камера Wifi Инфраред Ноќ Визија Движење Откривање на Надзор за Безбедност на системи за видео надзор CMOS Мини веб Камера Freeshipping Нови

HD 720P Купола IP Камера Wifi Инфраред Ноќ Визија Движење Откривање на Надзор за Безбедност на системи за видео надзор CMOS Мини

DEN 1122.00
DEN 1603.20

Стока
Достапно.

5 KG Прибл
Детална слика :
Specification : Camera Општ Модел SCM-SW2646 CD-3.
Ако ви треба NVR за камерата,можете да ги одберете следниве :
Изберете леќи на камерата :
Пакување :
Сцена апликација :
Вистински слики :
720 P
Монитор на вашиот мобилен телефон :
Android и IOS Систем Корисникот може да се бара "Cam Hi" АПЛИКАЦИЈА во Android Market или на Apple Продавница.6 mm ( Стандардно ) /6mm/8мм Сензор 1/4" OV9712 CMOS Процесор Hi Silicon 3518 E Мин. безбеден и лесен за употреба! Ние го прифатат плаќање Aliexpress Зачувам или Paypal. Тоа може да биде до 28 дена за мене фактори. На политика на враќање не ги покрива случајна штета поради злоупотреба, злоупотреба или неправилна нега. Зачувам ви овозможува да плаќаат безбедно на интернет без изложување на вашата кредитна картичка детали.
Карактеристики : Висока Резолуција 1.)во Забелешките кога ќе се направи исплата.
HD 720 P Купола IP Камера Wifi Инфраред Ноќ Визија Движење Откривање на Надзор за Безбедност на системи за видео надзор CMOS Мини Камера. Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакет, вредност декларација,адаптер итн. ако превозот со DHL,Fedex,UPS-от, цената може да се преговара повторно пред наредби. Сите производи се со бесплатен превозот преку Кина Пост Воздух Mail или Хонгконг Пост Воздух Mail .6 MM Форма Купола Планината Видови Таванот Напојување 12 V DC 2 A IR-НАМАЛУВАЊЕ на Yes Перформанси Движење откривање, видео изгубени, мрежа пауза, IP конфликт, уред за складирање целосна или грешка Мрежа Мрежен Интерфејс, RJ45 10/100 MB Ethernet интерфејс Безжичен Wi Fi 802.
Нашата служба за корисници и техничка поддршка ќе се потрудиме да ви помогнеме. Можете исто така да ги пратите на испорака на вашата нарачка и плаќање е само објави на доставувачот откако ќе потврдите дека сте го добиле цел.0 Megapixe 1/4" OV9712 CMOS Сензор (720 P) HD 1. Неовластено се враќа ќе бидат игнорирани. Ве молиме кажете ни ако сакате да се плати преку Paypal. Тоа е на купувачот одговорност за било обичај должност такси кои можат да бидат наплатени по испораката.

Детали

Сензор Големина:
Камера, Камера со ЕУ моќ, Камера со НАС моќ, Камера со велика БРИТАНИЈА моќ
IR Растојание(м):
10m
Алармот Акција:
FTP Фото,e-mail Фото
Технологија:
Инфраред
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows 98,Windows 8,Windows XP
Висока Дефиниција:
1.0 Мегапиксели
is_customized:
Yes
Конективност:
WIFI
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Број На Модел На:
SCM-SW2646CD-3.6 MM
Минимална Осветлување(Лукс):
0.001 Лукс
Потрошувачка На Енергија(W):
8W
Стил:
Куполата На Камерата
боја:
Бела
Напојување(V):
12v
Ѕидот Заградата:
Таванот
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
Тип:
ip камера
Инсталација:
Таванот
Димензии (L x W x D)(mm):
11*11*9cm
Леќа (mm):
3.6 mm
Специјални Функции:
Внатрешна
720P Сензор:
1/4 OV9732 CMOS
Процесор:
HiSilicon 3518E
WIFI:
802.11 b/g/n WiFi
Резолуција:
1280*720P
Агол На Гледање (Степен):
55-75 степен
ir-led:
3PCS НИЗА поведе со 15 МИЛИОНИ IR Растојание
Ircut Филтер:
Yes
Интерфејс На Веб-Сајт:
Yes ОДНОСНО преку интернет Пребарувач
Onvif:
Onvif 2.1
Мобилен Телефон Гледање:
Yes преку CAMHI СТАН
Свеж

Избор на клиенти