.

.

New
Боја HD CMOS 1/4 700TVL Мини видео надзор pinhole на Модулот на Камерата 3.7 мм Леќа+PAL или NTSC Факултативна камери за надзор

Боја HD CMOS 1/4 700TVL Мини видео надзор pinhole на Модулот на Камерата 3.7 мм Леќа+PAL или NTSC Факултативна камери за надзор

DEN 430.00
DEN 530.40

Стока
Достапно.

Сите се врати ставки мора да биде во добра состојба. Проблеми и Решение : ГЛАСАЧКО место : PAL формат е за Евро Courty, NTSC формат е за САД, Канада, ако не знаете кој ви се потребни, ве молиме да бидат слободни да контакт. Намалување на флуоресцентна светилка броеви или зголемување на растојанието помеѓу камерата и флуоресцентни светилки може да го подобри тоа. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра клиент искуства. Камерата може да го реши тоа. Проверете ги следи и периферна опрема што се користи.1 (Лукс) /Ф1. Нема Слика по обезбедување на енергија Може да биде напојување напонот abnormity, ве молиме проверете напојување напонот и пол дали exactitude. Ве молиме проверете ги сите поврзување на кабел и го следи дали се правилно поврзан или не.7 MM Ефективни Пиксели ПАЛ : 720 * 576, NTSC : 720* 480 Хоризонтална резолуција : 700 (TVL) Пиксели : 1million (dpi) ТВ систем : NTSC / PAL Минимална осветлување : 0.
Гаранција :
1. Повратни информации : На клиентите задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.2 Automatic Стекнат : Никој SNR : ≥47d B Видео Излез : 1.
Ви благодариме за вашата шопинг
. Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне било кој квалитет на проблемот. Нема Слика по обезбедување на енергија Може да биде напојување напонот abnormity, ве молиме проверете напојување напонот и пол дали exactitude. Проверете ги следи и периферна опрема што се користи. Употреба Напојување надворешни sync. Сликата за боја на позадина се менува постојано Со флуоресцентна светилка 's електромагнетно поле предизвика боја се тркалаат.

Детали

Хоризонтална Резолуција:
700TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
IR Растојание(м):
5M
Потрошувачка На Енергија(W):
85mA
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Технологија:
Инфраред
Димензии (L x W x D)(mm):
38*38/32*32-милиметри
Поддржани Оперативни Системи:
Не,Mac os,Windows XP
Сензор:
CMOS
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Тип:
Аналогна Камера
Висока Дефиниција:
480P(SD)
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Број На Модел На:
XP-2
Агол На Гледање (Степен):
85°
Минимална Осветлување(Лукс):
92
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Аудио Излез:
1CH BNC
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
Ѕидот Заградата:
Таванот
Напојување(V):
DC12V
Инсталација:
Вградени
Сензор Бренд:
SONY
Бренд Име:
СТП'Aimetis
Леќа (mm):
3.6 mm
Специјални Функции:
Не-водоотпорен капка отпор
сензор на слика:
CMOS
сензор на слика:
1 / 4 CMOS
Хоризонтална Резолуција:
700(TVL)
Агол На Гледање (Степен):
92
Свеж

Избор на клиенти