.

.

New
2mp 1080p 60fps 30x Оптички Зум ip видео кутија камера hdmi со 3G-SDI Излезот

2mp 1080p 60fps 30x Оптички Зум ip видео кутија камера hdmi со 3G-SDI Излезот

DEN 39484.00
DEN 50620.80

Стока
Достапно.

2mp 1080p 60fps 30x Оптички Зум ip видео кутија камера hdmi со 3 G-SDI Излезот
1/3" 2 MP Panasonic CMOS сензор
1080p 60fps/30fps, 720p 60fps/30fps
x30 Оптички Зум(4.3 mm~129mm) & x32 Дигитален Зум
Day & Night(МЦП)
Во реално време Вистински WDR
Дигитални Намалување на Шумот(2 D+3 D)
Дигитална Стабилизација На Слика
Приватност Маска Функција
Висока Светлина Надомест
Интелигентни Откривање Движење
Defog Функција
Поддржува VISCA, Pelco-D/P Протокол
Видео Излез : 3 G-SDI, HDMI, IP

Детали

Сензор Големина:
1/3
Минимална Осветлување(Лукс):
0.35 Лукс
Број На Модел На:
FLA-HD8230B
IR Растојание(м):
Не МО
Димензии (L x W x D)(mm):
135.35(D) x 67.6(W) X 67.9(H) mm
Видео Формат На Компресија:
Х. 264,265 Х.
Бренд Име:
FLA
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Потрошувачка На Енергија(W):
5W
Алармот Акција:
FTP Фото
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Сензор Бренд:
SONY
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows XP
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Напојување(V):
DC12V
Аудио Излез:
Никој
Сензор:
CMOS
is_customized:
Yes
Поддржани Мобилни Системи:
Windows Mobile
Леќа (mm):
30x оптички зум
Тип:
HDSDI+HDMI+IP Кутија Камера
Стил:
HD IP Кутија Камера
Технологија:
CMOS
Бродови Од:
Шенжен Кина
Поддршка Интерфејс:
HDMI / IP / HDSDI / RS485 Порта
Свеж

Избор на клиенти