.

.

New
MISECU H. 264+ Wifi 2.0 ПРАТЕНИК IP Аудио камера со 64GB SD слот 1920*1080P 720P Onvif P2P Безжична е-пошта притисни Ноќ Низа IP Отворено

MISECU H. 264+ Wifi 2.0 ПРАТЕНИК IP Аудио камера со 64GB SD слот 1920*1080P 720P Onvif P2P Безжична е-пошта притисни Ноќ Низа

DEN 1680.00
DEN 2100.00

Стока
Достапно.


мини & преносни : Види реално време видео од секаде, во секое време!
Вградениот Wifi : Поврзете камерата directely во 10m кога нема wifi. Преносни smart WIFI видео камера
4. 1080 P мегапикселна слика ефект;
2.
Функција :
1.
Снимање : микро sd картичка solt (micro SD картичка max 64 GB , но SD не се вклучени)
Motion Detection : Поддршка за движење откривање. Поддршка Android и apple app софтвер
Безжична : IEEE802. за i Phone/Андроид поддржани.Главниот поток и Под-крак кодирање;
4.со Инфраред LED внатре, автоматски ќе се вклучи во темница. ние ви препорачуваме i Csee , што е повеќе за брзо поставување. 264+
Леќи на камерата : 3.Вистински Ден/Ноќ со IR-НАМАЛУВАЊЕ;
6.6 mm
Day & night : Електронски (IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер со auto switch)
Боја / Материјал : Бела / Пластика
Напојување : DC 12 V/2 A
IR растојание : Ноќ видливост до 15-20 милиони.
Движење Откривање
Како да се најде и инсталирање на SD картичка?
Оваа камерата работи во XMEye и i Csee СТАН и двете , ние ви препорачуваме i Csee што е повеќе лесно-set-up.6 мм за избор. 1080 P широк агол на гледање
5.
Надворешна светлина на сила, поврзани со XMEye АПЛИКАЦИЈА :
Внатрешна светлина на сила, поврзани со i Csee АПЛИКАЦИЈА :
Преглед :
Wifi камера : Поддршка за далечинско гледање на мобилни уреди.
Како Ние Пакет :
1x 1080p IR HD WIFI IP camera (МОЌ вклучени ако изберете цел)
Завртка
Инсталационото CD
Антена
НЕ SD КАРТИЧКА
Исто така compatiable со XMEye СТАН (i OS ,Android)
ОДНОСНО Cloud Security-Видео Системот за Управување со направете го тоа лесно да се следи она што ти е гајле, без разлика каде и да сте!
Вистински Шут на IE пребарувачот од Ценети Клиенти :
Вистински Шут од Ценети Клиенти :
.

Детали

Сензор Големина:
Нема Моќ, со 12V2A ЕУ, со 12V2A НАС, со 12V2A АУ, со 12V2A велика БРИТАНИЈА
Алармот Акција:
FTP Фотографија,Локалните Алармот
Технологија:
Инфраред
Број На Модел На:
BT619AWT
Сензор:
CMOS
Леќа (mm):
6mm,8mm,2.8 mm,3.6 mm
Бренд Име:
MISECU
Димензии (L x W x D)(mm):
100mm*35mm
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows 10,Mac os,Windows 8,Windows XP
Видео Формат На Компресија:
Х. 265,H. 264
Ѕидот Заградата:
страна
IR Растојание(м):
15-20 милиони
боја:
Црна,Бела
Поддржани Мобилни Системи:
Android,iOS
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност:
IP/Безжична Мрежа
Потрошувачка На Енергија(W):
3W-4W
Напојување:
Нормално
is_customized:
No
Напојување(V):
DC12V
Инсталација:
Вградени
Агол На Гледање (Степен):
75°
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
Тип:
ip камера
Стил:
Куршум Камера
Минимална Осветлување(Лукс):
боја
Складирање:
64G, SD-картичката не се вклучени
Аудио Излез:
Yes
сензор на слика:
1/2.7 F22
Специфични:
3pc низа LED IR-намалување на филтер со автоматско префрлување
Резолуција:
1920*1080
далечински пристап:
CMS, ОДНОСНО пребарувач, WWW.XMEYE.NET далечински видите
Технологија:
P2P , Wifi wireless
Леќа:
Стандард 3.6 mm , ако треба други леќа , ве молиме да ни кажете кога цел.
SD Картичка:
изградена во SD картичка , max 64GB ( картичка не се вклучени )
Кодирање:
H. 264+ најновата технологија
Мобилен СТАН:
iCsee или XMEye за двете Android и iPhone
Агол На Гледање (Степен):
2.8 mm
Свеж

Избор на клиенти