.

.

New
KnightX 52 58 67 mm Макро Блиску До леќа Филтер за Pentax Sony Nikon Canon EOS dslr фото d5200 d3300 d3100 d5100 на камерата леќи на камерата леќи

KnightX 52 58 67 mm Макро Блиску До леќа Филтер за Pentax Sony Nikon Canon EOS dslr фото d5200 d3300 d3100 d5100 на камерата

DEN 205.00
DEN 273.60

Стока
Достапно.

Пакетот вклучува : 1x Filter (Запечатени ќеси )
Блиску До Преземање блиску до сликите на smal предмети и детали на мал простор е нормално, не е можно со стандарден Објектив. Ова е поради тоа што стандардни објективи имаат минимум фокусирање на далечина. по оваа точка, ако ви се приближи, на фокус ќе бидат изгубени. Оваа closeup објектив ќе ви помогнат да го надминат тој проблем. Само завртка ова Макро closeup прилог објективот на вашиот стандарден објектив. сега можете да земајќи неверојатно picturs со твоите Леќа. Материјал : Оптичко Стакло

Детали

боја:
10 пати
Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
Бренд Име:
KnightX
Број На Модел На:
49mm - 77mm
Пакет:
Yes
Тип:
макро крупен
макро крупен:
Стакло
Големина:
изберете од 49mm-77mm
Свеж

Избор на клиенти