.

.

New
40m 130ft Водоотпорен Подводни Нуркање Камера Случај За Sony A5000 16-50мм + Алуминиумски Нуркање рачка + 67mm Црвен Филтер

40m 130ft Водоотпорен Подводни Нуркање Камера Случај За Sony A5000 16-50мм + Алуминиумски Нуркање рачка + 67mm Црвен Филтер

DEN 8160.00
DEN 12000.00

Стока
Достапно.


започнете
крајот
40m 130ft Водоотпорен Подводни Нуркање Камера Случај За Sony A5000 16-50мм + Алуминиумски Нуркање рачка + 67mm Црвен Филтер
Компатибилен Со Sony A5000 со Леќи на камерата 16-50мм
Сместување :
Модел : Водоотпорен случај
Водоотпорен растојание : Околу 40 метри
Материјал : Поликарбонат, ABS пластика,јасно плоча стакло,од нерѓосувачки челик, EPDM гума и др
'O' ring seaed со пролет натоварено
1/4" tripod завртка на дното.
Заштита на вашиот дигитален фото апарат од гребнатини,dirts,вода и др.
Идеално за нуркање на море,сурфање,нуркањето,скијање,јахти или други actuvities.
Исто така погоден за дождливо,снежните и сл средина.
Обичај прави да се вклопи во вашиот дигитален фото апарат совршено.
Алуминиум Нуркање рачка :
Дизајниран како универзален светло систем на монтирање. Пена cushioned се справи со 1" топката адаптер на врвот овозможува инсталација на видео/strobe светлина. Елоксирани алуминиумски конструкција за мала тежина и издржливост.Доаѓа со 2 стандардни шрафови за прикачување на подводни домување.Компатибилен со куќишта кои имаат стандард 1/4 "tripod теми плоча на дното на домување.
Пакетот Вклучува :
1* Водоотпорен Камера Случај
1* од Рака на рака
1* Вратот рака
1* O-ring
1* Упатство
1* 67mm Црвен Филтер
1* Алуминиум Нуркање рачка

Детали

Тип:
Тешко Торба
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Zomei
Материјал:
ABS
Број На Модел На:
a5000
Додатоци Тип:
Водоотпорен
Accessory1:
67mm Црвен Филтер
Accessory2:
Еден Справи Со Рака
Свеж

Избор на клиенти