.

.

New
Водоотпорен Подводни Домување Камера Домување Случај за sony Nex 6 nex-6 18-55мм 16-50mm Леќа

Водоотпорен Подводни Домување Камера Домување Случај за sony Nex 6 nex-6 18-55мм 16-50mm Леќа

DEN 7577.00
DEN 9840.00

Стока
Достапно.


По над два чекори проверка, може да се стави вашите камера и користи слободно сега.
Идеално за нуркање на море,сурфање,нуркањето,скијање,јахти или други actuvities.
Одржување по користење :
Користење на вода за миење на внатрешноста на случај, не користете вода tempreture повисоки од 40 целзиусови степени степен, инаку ќе му наштети на водоотпорен случај
Ако користите во длабоко море област, не мие многу подолго време, ви препорачуваме да ја стави во свежа вода за неколку часа
Бидете сигурни дека сите водоотпорен случај во внатрешноста на свежа вода, вклучувајќи ги и безбедноста заклучување на водоотпорен случај
По перење cearly, користете мека крпа за да се направи тоа сува лесно, и го стави во сенка вентилирани место да се исуши тоа
Остаток на seawater ќе штета на метал дел на случај, тоа ќе му наштети на копчето, зглоб и кодот
Не користете чиста и мека ткаенина за чистење на внатрешноста од водоотпорен случај
О-печат прстен треба да се чистат чисто по однесе долу, и користење на печатот торба да го чува безбедно; или да го стави на водоотпорен случајот, но не ја заклучите случај, за да се задржи о-печат доволно флексибилен за; целата кутија стави во печат торба и чувајте го сув и безбедно, тоа ќе се заштити водоотпорен случај и да се направи да работи подолго време
Answer : ___________________________ Note : Кога подводни над 25-30 метри, таму е го оценувате да се појави дека копчиња на случајот не може да се притисне добро и лесно.

Детали

Боја:
16 50mm, 18 55мм
Тип:
Тешко Торба
Број На Модел На:
NEX-6
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Zomei
Материјал:
ABS
Додатоци Тип:
Водоотпорен
длабочина:
40m / 130ft
Ленти:
Печат(crimp тип-O-ring)
Оперативни температури:
0-40°C(32-104°F)
Свеж

Избор на клиенти