.

.

New
ROLANPRO Најлон Водоотпорен Леќа Маскирна Ткаенина за Nikon AF-S 80-400mm f/4.5-5.6 G ЕД VR Леќа Заштитни Случај Пиштоли Облека

ROLANPRO Најлон Водоотпорен Леќа Маскирна Ткаенина за Nikon AF-S 80-400mm f/4.5-5.6 G ЕД VR Леќа Заштитни Случај Пиштоли Облека

DEN 3312.00

Стока
Достапно.

За Nikon AF-S 80-400mm f/4.5-5.6 G ЕД VR Леќа истрел пиштол покрие Овој производ не содржи пиштол поклопецот на леќите и SLR тело и tripod. Nikon AF-S 80-400mm f/4.5-5.6 G ЕД VR истрел пиштол поклопецот се состои од Седум делови. Ако орхидеи пиштол покрие во строга согласност со објективот функција дизајн и обработка, нема да влијае на нормалната работа на објективот. Фокусот прстен, поддршка прстен може да се ротира самостојно, control panel област може да се отвори прозорец, одбивни може да се јават инсталација. Водоотпорен истрел пиштол покривање ткаенини се состои од три слоја : површинска отпорност на триење водоотпорен влакна слој, средниот слој на мека ткаенина водоотпорен лепак. Сплит тип структура се должи на јазот на кокс пиштол покрие прстен и заградата прстен позиција, не е погоден за употреба во дожд. Пукање во дожд, ве молиме use One тип на ветер : cover Protective леќа. Водата repellency на ткаенини ќе се намали постепено со зголемување на услуга време. Само треба најлон водоотпорен материјал!

Детали

Бренд Име:
ROLANPRO
Тип:
Мека Торба
Пакет:
Yes
Материјал:
Најлон
Број На Модел На:
Nikon80400
Додатоци Тип:
облека
Свеж

Избор на клиенти