.

.

New
Топлотниот Штит Хеликоптер Велосипед Издувни Цевки Покритие За Харли Дејвидсон Спортските Софтејл Хонда Сенка VTX kawasaki Јамаха Патот V Ѕвезда

Топлотниот Штит Хеликоптер Велосипед Издувни Цевки Покритие За Харли Дејвидсон Спортските Софтејл Хонда Сенка VTX kawasaki Јамаха

DEN 475.00
DEN 522.24

Стока
Достапно.

Висок квалитет на топлина штитови изгледаат одлично и да ви кул!
Спецификации :
Состојба : 100% Сосема Нов
Количина : 1x Сет
Материјали : Челик
Во Боја : Хром Позлатен
Shield Должина : Aprx 9"
Менгеме Дијаметар : Flex 46-70mm / 1.
Подолу модели е референца.
Овие топлина штитови се дизајнирани за да се намали топлина зрачи од издувни цевки.75")дијаметар издувни цевки. За најдобро одговара,ве молиме да се Измери вашиот издувните Големина пред да нарачате.
За Харли-Дејвидсон Дуна Кабриолет - FXDS Conv : 1995 - 1996, 1998 - 2000 година
За Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб - FXDF : 2008 - 2011
За Харли-Дејвидсон Дуна лоу Рајдер - FXDL : 1993 - 2009
За Харли-Дејвидсон Дуна лоу Рајдер - FXDLI : 2006
За Харли-Дејвидсон Дуна Стрит Боб - FXDB : 2006 - 2011
За Харли-Дејвидсон Дуна Супер Глајд - FXD : 1991 - 2009
За Харли-Дејвидсон Дуна Супер Глајд Кастом - FXDC : 1992 година, 2005, 2007 - 2011
За Харли-Дејвидсон Дуна Супер Глајд Спорт - FXDX : 2001, 2003 - 2005
За Харли-Дејвидсон Дуна Вајд Глајд - FXDWG : 1998 - 1999, 2003, 2007, 2010 - 2011
За Харли-Дејвидсон Дуна Вајд Глајд - FXDWGI : 2005
За Харли-Дејвидсон Електра Глајд - FLHT : 1995 - 2008
За Харли-Дејвидсон Електра Глајд - FLHTI : 2004 - 2005
За Харли-Дејвидсон Електра Глајд Класичен - FLHTC : 1995 - 2004, 2007 - 2008
За Харли-Дејвидсон Електра Глајд Класичен - FLHTCI : 1998, 2001, 2003, 2005
За Харли-Дејвидсон Електра Глајд Ултра Класик - FLHTCU : 1995 - 1997 година, 2007 - 2008
За Харли-Дејвидсон Електра Глајд Ултра Класик - FLHTCUI : 1995 - 1996, 1998 - 2006
За Харли-Дејвидсон Масти Момче - FLSTF : 2007 - 2008, 2011
За Харли-Дејвидсон Масти Момче Lo - FLSTFB : 2010 - 2011
За Харли-Дејвидсон Наследство Софтејл - FLST : 1986 - 1990, 2006 - 2008
За Харли-Дејвидсон Наследство Софтејл Класичен - FLSTC : 1988 - 2009
За Харли-Дејвидсон Роуд Глајд - FLTR : 1998 - 2002, 2007 - 2008
За Харли-Дејвидсон Роуд Кинг - FLHR : 1995 - 2008
За Харли-Дејвидсон Роуд Кинг Класичен - FLHRC : 2007 - 2008
За Харли-Дејвидсон Роуд Кинг Класичен - FLHRCI : 1999 - 2000, 2005
За Харли-Дејвидсон Роуд Кинг Custom - FLHRS : 2004 - 2006 година
За Харли-Дејвидсон Софтејл - FXST : 1986 - 1990 година, 1999 - 2008
За Харли-Дејвидсон Софтејл Крстот Коски - FLSTSB : 2008
За Харли-Дејвидсон Софтејл Custom - FXSTC : 1986 - 1999 година, за 2007 - 2009 година
За Харли-Дејвидсон Софтејл Делукс - FLSTN : 2005 - 2008, 2011
За Харли-Дејвидсон Софтејл Рокер - FXCW : 2008 - 2009
За Харли-Дејвидсон Софтејл Рокер - FXCWC : 2008 - 2009
За Харли-Дејвидсон Спортските - XL 883 N Iron 883 : 2010 - 2013
За Харли-Дејвидсон Спортските 1200 - XL1200 : 2004
За Харли-Дејвидсон Спортските 1200 Custom - XL1200 C : 2004 - 2010, 2012 - 2013
За Харли-Дејвидсон Спортските 1200 Ниско - XL1200 L : 2006 - 2011
За Харли-Дејвидсон Спортските 1200 Nightster - XL1200 N : 2007 - 2012
За Харли-Дејвидсон Спортските 1200 Roadster - XL1200 R : 2007 - 2008
За Харли-Дејвидсон Спортските 883 - XL883 : 2004 - 2009 година
За Харли-Дејвидсон Спортските 883 Custom - XL883 C : 2004 - 2009 година
За Харли-Дејвидсон Спортските 883 Ниско - XL883 L : 2005 - 2010
За Харли-Дејвидсон Спортските 883 Roadster - XL883 R : 2006 - 2009 година
За Харли-Дејвидсон Спортските Четириесет и Осум XL - 1200 X : 2010 - 2013
За Харли-Дејвидсон Спортските Седумдесет Две - XL1200 V : 2012 - 2013
За Харли-Дејвидсон Спортските Superlow : 2011 - 2013
За Харли-Дејвидсон Стрит Глајд - FLHX : 2007 - 2008
За Хонда Сенка 1100 Sabre : 2000 - 2007 Година
За Хонда Сенка 1100 Дух : 2000 - 2003, 2005 - 2007 Година
За Хонда Сенка 600 VLX : 1988 - 1989, 1991 - 1997, 1999 - 2007
За Хонда Сенка 750 Аеро : 2004 - 2009, 2011 - 2013
За Хонда Сенка 750 Дух : 2001 - 2009, 2012 - 2013
За Хонда Сенка Мандрак : 2010
За Хонда Сенка РС : 2010 - 2011, 2013
За Хонда VT750 C Сенка Аеро : 2004 - 2005
За Хонда VT750 C2 Сенка Дух : 2007 - 2009
За Хонда VT750 DC Сенка Дух : 2001 - 2007 година
За Хонда VTX1300 C : 2004 - 2009 година
За Хонда VTX1300 R : 2002 - 2003, 2005 - 2008
За Хонда VTX1300 S : 2004 - 2007 година
За Хонда VTX1300 T : 2008 - 2009
За Хонда VTX1800 C : 2002 - 2007 година
За Хонда VTX1800 F : 2005 - 2008
За Хонда VTX1800 N : 2004 - 2008 година
За Хонда VTX1800 R : 2002 - 2007 година
За Хонда VTX1800 S : 2004 - 2008 година
За Хонда VTX1800 T : 2007 - 2008
За Kawasaki Вулкан 1500 Класичен : 1996 - 2008
За Kawasaki Вулкан 1500 Значи Редеа : 2002 - 2003 Година
За Kawasaki Вулкан 1600 Класичен : 2003 - 2008
За Kawasaki Вулкан 1700 Класичен : 2009 - 2010, 2012
За Kawasaki Вулкан 1700 Класичен LT : 2009 - 2010
За Kawasaki Вулкан 900 Класичен : 2006 - 2010, 2012 -.

Детали

Објектот Дијаметар:
1inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CC
Бренд Име:
H2CNC
Име На Модел:
PQZ006CH
Објектот Ширина:
7cm
Motobike Направи:
Универзална
Објектот Должина:
23cm
Специјални Функции:
Никој
Објектот Висина:
5cm
Објектот Тежина:
0.21kg
Материјал Тип:
Челик
Модел и Година:
За Јамаха Рајдер Патот Ѕвезда Roadliner V Ѕвезда
Должина:
9 inch
Свеж

Избор на клиенти