.

.

New
Wideband Кислород O2 02 Сензор за Шкода Octavia 1.6 2008 5 жици Течението на Ламбда Сонда Сензори за AUID СЕДИШТЕ Фолксваген

Wideband Кислород O2 02 Сензор за Шкода Octavia 1.6 2008 5 жици Течението на Ламбда Сонда Сензори за AUID СЕДИШТЕ Фолксваген

DEN 3746.00
DEN 4256.64

Стока
Достапно.


Wideband Кислород O2 02 Сензор за "Шкода" Octavia 1.6 2008 5 жици Течението на Ламбда Сонда Сензори за AUID СЕДИШТЕ Фолксваген Опис Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Жица : 5 Вкупна Должина : 620mm Пакет : 1 парче со природни кутија Fitment : "ШКОДА" OCTAVIA (1 Z3) (2004/02 - /) OCTAVIA (1 Z3) 1.6 CMXA 1595 75 102 Hatchback 04/06 - / OCTAVIA (1 Z3) 1.6 ЛПГ CHGA 1595 75 102 Hatchback 09/08 - / "ШКОДА" OCTAVIA Combi (1 Z5) (2004/02 - /) OCTAVIA Combi (1 Z5) 1.6 ЛПГ CHGA 1595 75 102 Имот 09/08 - / OCTAVIA Combi (1 Z5) 1.6 CMXA 1595 75 102 Имот 04/09 - / "ФОЛКСВАГЕН" TOURAN (1 T1, 1 T2)
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Сондата Кислород Сензор:
кислород сензор
ламбда сензор:
За Хонда
За Хонда:
о2 сензор
Воздухот Гориво Сооднос Сензор:
универзална ламбда сензор
Свеж

Избор на клиенти