.

.

New
1 Сет 2 парчиња Возводно&Низводно Ламбда Кислород Сензор за Mazda 3 1.6 l Мотор Код Z6 OE#: Z60218861A Z60118861A

1 Сет 2 парчиња Возводно&Низводно Ламбда Кислород Сензор за Mazda 3 1.6 l Мотор Код Z6 OE: Z60218861A Z60118861A

DEN 3168.00
DEN 3600.00

Стока
Достапно.

Опис Течението на локацијата меѓу каталитички конвертор и моторот Низводно локација е меѓу каталитички конвертор и tailpipe Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 770mm /800mm Производство Број : 0 986 AG2 228; Z602-18-861 A; ZJ39-18-861 A; Z602-18-861 Z601-18-861 Z60118861 A Z601-18-861 A Z60118861 A Осветленост Број : 0986 AG2228; Z60218861 A; ZJ3918861 A; Z602-18-861 Fitment : Модел на Мотор и Зафатнина Моќност Hp Тип Година MAZDA3 (Б.К) (2003/10 - 2009/12) 3 (Б.К) 1.4 ZJ-ПЕТ 1349 62 84 Hatchback 03/10 - 09/06 3 (Б.К) 1.6 B6 ZE 1598 77 105 Hatchback 03/10 - 09/06 MAZDA3 Салон (Б.К) (2000/06 - 2009/06) 3 Седан (Б.К) 1.6 Z6 1598 77 105 Салон 04/02 - / MAZDA2 (ДЕ) (2007/10 - /) 2 (ДЕ) 1.3 ZJ-ПЕТ 1349 55 75 Hatchback 07/10 - / 2 (ДЕ) 1.5 ZY-ПЕТ 1498 76 103 Hatchback 07/10 - / 2 (ДЕ) 1.3 ZJ-ПЕТ 1349 63 86 Hatchback 07/10 - / MAZDA3 (BL) (2009/06 - /) 3 (BL) 1.6 MZR Z6 1598 77 105 Hatchback 09/06 - / MAZDA3 Салон (BL) (2009/06 - /) 3 Седан (BL) 1.6 MZR Z6 1598 77 105 Салон 09/06 - / MAZDA2 Салон (ДЕ) (2010/05 - /) 2 Салон (ДЕ) 1.5 i ZY-ДЕ 1498 76 103 Салон 10/05 - /
Слика Детали
Пратката & Плаќање
Гаранција И Повратни Информации
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?

Детали

Тип:
Вид Греење
Бренд Име:
TIANBANG
Мерен Опсег:
1
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Чувствителност:
1
линеарна:
1
Резолуција:
1
Hysteresis:
1
Повторливост:
1
Принцип на работа:
Напон/напон/electrique
OE Дел number01:
0 986 AG2 228; Z602-18-861A; ZJ39-18-861A; Z602-18-861
OE Дел number02:
0986AG2228; Z60218861A; ZJ3918861A; Z602-18-861
Положба:
Долниот/ надолу/ странично /горниот/пред
боја:
сива plug/црна приклучок
Свеж

Избор на клиенти