.

.

New
Lambdasonde Кислород Сензор за Опел Meriva На Corsa C D Astra H Tigra Б 1.2, 1.4 16V Кислород Сензор Ламбда ВОЗДУХ ГОРИВО СООДНОС О2 СЕНЗОР

Lambdasonde Кислород Сензор за Опел Meriva На Corsa C D Astra H Tigra Б 1.2, 1.4 16V Кислород Сензор Ламбда ВОЗДУХ ГОРИВО СООДНОС

DEN 1358.00
DEN 1543.20

Стока
Достапно.

Опис Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 460 mm / 11.81" ТБ Број : TB120435 Производство Број : 0258010121, 0 258 010 121 Осветленост Број : 55 563 348, 55563348 Fitment :
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >=1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво стаорец
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 1:
Сигналот е стабилна и точни
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Lambdasonde Кислород Сензор:
за Опел Meriva На Corsa C D Astra H Tigra Б 1.2, 1.4 16V
вкупна должина:
460mm / 11.81
ламбда сензор:
кислород сензор
Свеж

Избор на клиенти