.

.

New
Бесплатен Превозот! Ламбда Porbe Кислород Сензор за Опел Corsa D 1.2 јас, Agila А, Astra G, Astra H, Corsa C Denso-Кислород Сензор Ламбда

Бесплатен Превозот! Ламбда Porbe Кислород Сензор за Опел Corsa D 1.2 јас, Agila А, Astra G, Astra H, Corsa C Denso-Кислород Сензор

DEN 1371.00
DEN 1557.60

Стока
Достапно.

Опис Бесплатен Превозот! Ламбда Porbe Кислород Сензор за "Опел" Corsa D 1.2 јас, Agila А, Astra G, Astra H, Corsa C Denso-Кислород Сензор Ламбда Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 325 mm / 12.79" ТБ Број : TB120436 Производство Број : 0258006924 , 0 258 006 924 Осветленост Број : 55561863, 93190419, 855 528, 93190419, 93190419 Fitment : Marke Modell Typ Baujahr "Опел" Agila 1.2 16 V 2000/09-2007/12 "Опел" Astra G Караван 1.2 16 V 1998/02-2000/09 "Опел" Astra G Караван 1.2 16 V 2000/09-2004/07 "Опел" Astra G CC 1.2 16 V 1998/02-2000/09 "Опел" Astra G CC 1.2 16 V 2000/09-2005/01 "Опел" Astra G Stufenheck 1.2 16 V 1998/09-2000/09 "Опел" Astra G Stufenheck 1.2 16 V 2000/09-2005/01 "Опел" Astra H 1.2 2005/08-2016/12 "Опел" Astra H ГТЦ 1.2 2005/08-2016/12 "Опел" Corsa C 1.2 2000/09-2009/12 "Опел" Corsa C Kasten 1.2 2005/07-2016/12 "Опел" Corsa C Kasten 1.2 16 V 2000/09-2016/12 "Опел" Corsa D 1.2 2006/07-2016/12 "Опел" Corsa D 1.2 2010/06-2016/12 "Опел" Corsa D 1.2 2010/06-2016/12 "Опел" Corsa D Ван 1.2 2009/07-2016/12 "Опел" Corsa D Ван 1.2 2010/06-2016/12 "Опел" Corsa D Ван 1.2 2010/06-2016/12
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород сензор :
о2 кислород сензор
denso кислород сензор:
делови за автомобили
ламбда сензор:
ЛАМБДА
Свеж

Избор на клиенти