.

.

New
За Volvo 940 II 2 2.0-2.3 L 1990-1998 ламбда сензор кислород o2 сензори 0258003380/ 9135793

За Volvo 940 II 2 2.0-2.3 L 1990-1998 ламбда сензор кислород o2 сензори 0258003380/ 9135793

DEN 1866.72

Стока
Достапно.


Детали за производот : Продавање Единици : Еден предмет Еден пакет големина : 18cm x 6cm x 6cm (7.3 L 1990-1998 Жица : 3 Должина : 1900mm Материјал : Порцелански Употреба : Гас Сензор теоретска настава : Тековната Сензор Излез : Префрлување Трансдуцерот
Примена : Опис Година Модел Тело Стил k W HP cc За VOLVO - 940 (944) - 2., Гуангжу, Guangdong, Кина (Копно)
.94 Седан 96 131 2316 За VOLVO - 940 II (944) - 2. Шупливи напрсток во облик на керамички телото можат да бидат опремени со греалки, која е контролирана од страна на ECU да се загрее, кислород сензор кога издувни температурата е ниска.
Гаранции/Гаранции/рокови и Услови : квалитетот на Производот гаранција е обезбедена и испорака е спроведена во рамките на пред-преговараат време.94 Вагон 96 131 2316
Производ фото :
Производ Структура :
Кислород сензори дизајнирани и произведени од страна на WAJ се направени од циркониум цевка, грејач (за 3 жица/4 жица загрева кислород сензори),печати, инсталација парчиња, топлина-отпор кабли, електрични конектори и други компоненти., Yongping Свети, Baiyun Dist.36 во ) Име на Производ : Сигурен Квалитет Сензор На Кислород 0258003380 Точка Бр : WAJ60883 Референтен Број : 0258003380/ 9135793 Примена : За Volvo 940 II 2 2. Плаќања на T/T или L/C се добредојдени.hao668 Тел : 0086 (20) 362971809 Факс : 0086 (20) 362971809 E-mail : steadyanjin @ 163. Ние нудиме осигурување, превозот, извоз документи и квалитет.94 Вагон 82 112 1986 За VOLVO - 940 Вагон (945) - 2.com Add : B412, 839 Congyun Rd.
Извоз/Увоз Обработка Поддршка : Сите извоз и увоз процеси се врши од страна на нашите сопствени превозот оддел.

Детали

Бренд Име:
WAJ
Тип На Сензор:
Диференцијална Холцер
Свеж

Избор на клиенти