.

.

New
За различни брендови на Кислород Сензор Fitment За ОПЕЛ CHEVROLETAVEO ОПЕЛ Универзална 5Wire Кислород Сензор Автомобил О2 Сензори

За различни брендови на Кислород Сензор Fitment За ОПЕЛ CHEVROLETAVEO ОПЕЛ Универзална 5Wire Кислород Сензор Автомобил О2 Сензори

DEN 3791.00
DEN 4165.44

Стока
Достапно.

Опис На различни брендови на Кислород Сензор Fitment За "ОПЕЛ" CHEVROLETAVEO ОПЕЛ Универзална 5 Wire Кислород Сензор Автомобил О2 Сензори Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 530 mm / 20.86" ТБ Број : TB1204504 Производство Број : 0281004129 ,0 281 004 129 Осветленост Број : 55 564 978, 55564978, 55564978 Fitment :
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор :
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
ламбда сензор
о2 сензор:
кислород сензор
ламбда кислород сензор:
универзална ламбда
Свеж

Избор на клиенти