.

.

New
OE Тип Fitment Универзална Ламбда Porbe Кислород Сензор за Опел Zafira А, Astra G, Speedster, Vectra Б Авто Denso-Кислород Сензор

OE Тип Fitment Универзална Ламбда Porbe Кислород Сензор за Опел Zafira А, Astra G, Speedster, Vectra Б Авто Denso-Кислород Сензор

DEN 1667.00
DEN 1831.20

Стока
Достапно.

Опис OE Тип Fitment Универзална Ламбда Porbe Кислород Сензор за "Опел" Zafira А, Astra G, Speedster, Vectra Б Авто Denso-Кислород Сензор Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 630 mm / 24.80" ТБ Број : TB060310 Производство Број : 12569391 Осветленост Број : 8 55 382, 12 569 391 Fitment : Marke Modell Typ Baujahr "Опел" Astra G Cabriolet 2.2 16 V 2001/03-2005/10 "Опел" Astra G Караван 2.2 16 V 2001/03-2004/07 "Опел" Astra G CC 2.2 16 V 2000/06-2005/01 "Опел" Astra G Coupe 2.2 16 V 2000/09-2005/05 "Опел" Astra G Stufenheck 2.2 16 V 2001/03-2005/01 "Опел" Speedster 2.2 2000/09-2016/12 "Опел" Vectra Б 2.2 јас 16 V 2000/09-2002/04 "Опел" Zafira НА 2.2 16 V 2000/09-2005/06
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород сензор :
о2 кислород сензор
denso кислород сензор :
делови за автомобили
ламбда сензор:
ЛАМБДА
Свеж

Избор на клиенти