.

.

New
Кислород Сензор ЗА Опел Vectra C 2.2 16V 2002-/ Опел Vectra C GTS 2.2 16V 2002- Универзална Ламбда Авто Делови О2 Автомобил Сензор

Кислород Сензор ЗА Опел Vectra C 2.2 16V 2002-/ Опел Vectra C GTS 2.2 16V 2002- Универзална Ламбда Авто Делови О2 Автомобил

DEN 1388.00
DEN 1576.80

Стока
Достапно.

Опис на Кислород Сензор ЗА "Опел" Vectra C 2.2 16 V 2002-2016/ "Опел" Vectra C GTS 2.2 16 V 2002-2016 Универзална Ламбда Авто Делови О2 Автомобил Сензор Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 580 мм / 22.83" Жица : 4 Производство Број : 12574574 Осветленост Број : 12574574 Fitment : Modell Plattform Baujahr Моторни "Опел" Vectra C 2.2 16 V 2002/04-2016/12 "Опел" Vectra C GTS 2.2 16 V 2002/08-2016/12
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор:
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
ламбда сензор
о2 сензор:
кислород сензор
ламбда кислород сензор:
универзална ламбда
Свеж

Избор на клиенти