.

.

New
Долниот Кислород Сензор за Hyundai TUCSON 2.0 L 2004 до Моторот Код G4GC OE:OZA107KH2 OZA107-KH2 4-Жица Задните Ламбда Сонда О2 Сензор

Долниот Кислород Сензор за Hyundai TUCSON 2.0 L 2004 до Моторот Код G4GC OE:OZA107KH2 OZA107-KH2 4-Жица Задните Ламбда Сонда

DEN 1478.00
DEN 1680.00

Стока
Достапно.

Опис Пониски Кислород Сензор за Hyundai TUCSON 2.0 L 2004 до Моторот Код G4 GC OE : OZA107 KH2 OZA107-KH2 4-Жица Задните Ламбда Сонда О2 Сензор Течението на локацијата меѓу каталитички конвертор и моторот Низводно локација е меѓу каталитички конвертор и tailpipe Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 350mm Производство Број : OZA107 KH2 OZA107-KH2 Осветленост Број : 39210-22620 39210-22600 39210-26700 39210-23950 B424-08 B42408 B425-03 B42503 9350 931.001 9350931001 39210-24610 39210-23750 39210-23950 Fitment : Модел на Мотор и Зафатнина Моќност Hp Тип Година AUDIA4 (8 K2, Б8) (2007/11 - /) HYUNDAIACCENT I (X-3) (1994/10 - 2000/01) HYUNDAICOUPE (RD) (1996/06 - 2002/04) HYUNDAIACCENT II (LC) (2000/01 - 2005/11) HYUNDAITRAJET (ФО) (2000/03 - 2008/07) HYUNDAIELANTRA Салон (XD) (2000/06 - 2006/07) HYUNDAIELANTRA (XD) (2000/06 - 2006/07) HYUNDAIMATRIX (ВО странска валута) (2001/06 - 2010/08) HYUNDAICOUPE (GK) (2001/08 - 2009/08) HYUNDAIGETZ (ТБ) (2002/08 - 2009/06) HYUNDAIACCENT Салон (LC) (1999/09 - /) HYUNDAITUCSON (JM) (2004/08 - 2010/03) HYUNDAIACCENT III (MC) (2005/11 - 2010/11) HYUNDAIACCENT Салон (MC) (2005/11 - 2010/11) HYUNDAIi30 (FD) (2007/10 - 2011/11) HYUNDAIi30 Г.С. (FD) (2007/10 - 2012/06) HYUNDAIELANTRA Салон (HD) (2006/06 - 2011/12) KIACARENS II (FJ) (2002/07 - /) KIACERATO Салон (LD) (2004/04 - /) KIACERATO (LD) (2004/03 - /) KIASPORTAGE (JE_) (2004/09 - /) KIARIO II Салон (Б) (2005/03 - /) KIARIO II (Б) (2005/03 - /) KIACEE БИ Hatchback (ED) (2006/12 - /) KIACEE БИ ИСТОК (ED) (2007/09 - /) KIAPRO ЦИЕ БИ (ED) (2008/02 - /)
Слика Детали
Пратката & Плаќање
Гаранција И Повратни Информации
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
OE Дел Number01:
39210-22620 39210-22600 39210-26700 39210-23950
OE Дел Number02:
B424-08 B42408 B425-03 B42503 9350 931.001 9350931001
OE Дел Number03:
39210-24610 39210-23750 39210-23950
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор:
кислород сензор
Свеж

Избор на клиенти