.

.

New
Кислород Сензор за Опел Corsa C 1.2 јас 16V Chevrolet Опел Piezoelectric Загрева Опрема за Кислород O2 Сензор Универзална Ламбда

Кислород Сензор за Опел Corsa C 1.2 јас 16V Chevrolet Опел Piezoelectric Загрева Опрема за Кислород O2 Сензор Универзална Ламбда

DEN 1417.00
DEN 1557.60

Стока
Достапно.

Опис на Кислород Сензор за "Опел" Corsa C 1.2 јас 16 V Chevrolet Опел Piezoelectric Загрева Опрема за Кислород O2 Сензор Универзална Ламбда Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 300 mm / 11.81" ТБ Број : TB120436 Производство Број : 0258006386 0 258 006 386 Осветленост Број : 9199470, 9199470, 8 55 386, 24432940, 9199470 Fitment :
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород сензор:
о2 кислород сензор
denso кислород сензор :
делови за автомобили
ламбда сензор:
ЛАМБДА
Свеж

Избор на клиенти