.

.

New
Бесплатен Превозот! Ламбда Porbe Кислород Сензор за Опел Омега Б 1999-2003 Авто Делови Воздух Гориво Кислород Сензор Универзална 4Wire О2 Сензор

Бесплатен Превозот! Ламбда Porbe Кислород Сензор за Опел Омега Б 1999-2003 Авто Делови Воздух Гориво Кислород Сензор Универзална

DEN 1362.00
DEN 1548.00

Стока
Достапно.

Опис Бесплатен Превозот! Ламбда Porbe Кислород Сензор за "Опел" Омега Б 1999-2003 Авто Делови Воздух Гориво Кислород Сензор Универзална 4 Wire О2 Сензор Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија Вкупна Должина : 400 mm / 15.74" ТБ Број : TB060336 Производство Број : 09202577 Осветленост Број : 09 202 577, 5 WK9 1000, 855358 Fitment : Marke Modell Typ Baujahr "Опел" Омега Б 2.2 16 V 1999/09-2003/07 "Опел" Омега Б Караван 2.2 16 V 1999/09-2003/07
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Детали

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво ratez
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор :
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
автомобил сензори
Воздухот Гориво Сооднос Сензор:
кислород сензор
о2 сензор:
ламбда сензор
Свеж

Избор на клиенти