.

.

New
2 ПАРЧИЊА USB 2.0 да TTL UART 6PIN Модул Сериски Конвертор CP2104 STC PRGMR Од CP2102

2 ПАРЧИЊА USB 2.0 да TTL UART 6PIN Модул Сериски Конвертор CP2104 STC PRGMR Од CP2102

DEN 204.00

Стока
Достапно.


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
100% сосема нов и висок квалитет Ова е USB 2.0 да TTL UART 6 PIN CP2104 Модул Сериски Конвертор Дизајниран за да се користи за USB на TTL електронски проекти TTL интерфејс излез, Поврзете MCU лесно на вашиот компјутер Вграден USB на RS232 Трансфер чип USB спецификацијата 2.0 во согласност со полна брзина 12 Mbps Стандарден USB тип На машки и TTL 6pin конектор. 6pins за 3.3 V, ПРВО, TXD, RXD, GND & +5 V Настан знак на поддршка Линија пауза на пренос USB суспендира членки поддржани преку го СУСПЕНДИРА иглички Температура Опсег : -40? to +85? Поддржува Windows 98 SE, 2000, XP, Vista, Window7, OS 9, OS X & gnu / Linux 2.40 Димензија : 52 mm x 17 милиметри (Lx W) користење на истиот возач како CP2102 modul
Превозот се Вклучени : 2 ПАРЧИЊА*USB Да TTL CP2104 Модул 10 PCS*Слободни dupont кабли.

Детали

Број На Модел На:
0100882
is_customized:
Yes
Големина:
IMAGE
Тежина:
8g
Тип:
ве молиме проверете настава
ОЕМ:
diymore
Свеж

Избор на клиенти