.

.

New
Изменета синусен облик Инверторот 1000W со USB влез 12VDC 24VDC 48VDC излез 110VAC 220VAC соларни микро инвертер

Изменета синусен облик Инверторот 1000W со USB влез 12VDC 24VDC 48VDC излез 110VAC 220VAC соларни микро инвертер

DEN 2362.56

Стока
Достапно.


Прашање 2 : Како ние да им овозможат соодветен инвертор за батеријата?
Одговор : Земете батеријата со 12 V/50 AH како пример.
Производи карактеристики : 1) Висока ефикасност PWM полнењето 2) Температурна компензација 3) Јасно читлив приказ на полнење и грешка статус 4) Целосно автоматски електронски заштити функцијата 5) Мали, лесни, преносливи и уметнички
Технички параметри :
Забелешка : имаме инверторот со универзална receptacle во парк. БРЗА ИСПОРАКА секогаш направени од страна на нашата ГРУПА е Enthusiam. Други приклучоци се изборни. Изменета синусен облик инверторот оптоварување лошо не сметководствена индуктивен товар, но цената е умерен. ВРЕМЕТО за ОДГОВОР во рок од 24 часа се за нашиот ТИМ, Страст & Трпение.
Прашања&Одговорите :
Прашање 1 : Што е инвертер?
Одговор : Инвертор е електронски опрема што го 12v/24v/48v dc во 110v/220v ac.
Прашање 3 : Како многу видови на излез бран форма за инвертери?
Одговор : Два вида. Чиста синусен облик инверторот може да обезбеди висок квалитет на AC и носат различни товари, а тоа бара висока технологија и висока цена. Чиста синусна бран и изменета синусен облик.
Нашата коментар : ПОДОБРА ЦЕНА од други продавачи за вас, бидејќи на Фабрика за Директна Продажба.
ВАШИОТ БЕНЕФИЦИИ Е НАШИОТ БИЗНИС!
. АКЦИИ ВО ТРГОВСКИТЕ секогаш сопствена на нашите Брзо & Професионална продукција линија.
За испорака :
Ве молиме слободно да ни e-mail ако било какви прашања.

Детали

боја:
50Hz, 60HZ
Влезен Напон:
12VDC, 24VDC, 48VDC
Излезниот Напон:
110Vac, 220Vac
Тип Socket:
Универзална, САД, Јужна Африка, У К, Франција, Германија, Австралија
Излез Тип На:
Еден
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
21.5*11.2*5.8cm (L*W*H)
is_customized:
Yes
Тежина:
1.0 kg
Број На Модел На:
SGM1000A
Излезна Моќност:
1000W
Номинална моќност:
1000W
Пренапони моќ:
2000W
Влезен Напон:
12VDC или 24VDC или 48VDC
Излезниот Напон:
110VAC или 220VAC
USB порта:
5V 1А
Излез Waveform:
Изменета Синусен Облик
Ладење начин:
Интелигентни Вентилаторот За Ладење
Заштита:
Батеријата Е Низок Напон И Над Напон, Над Оптоварување, Во Текот Температура, На Кратки
Свеж

Избор на клиенти