.

.

New
DC-DC 12V24V(7-40V) 4.2 V 25A 105W Чекор Надолу Конвертор Buck Модул Автомобил Моќ Конвертор Адаптер Напонски Регулатор Водоотпорен

DC-DC 12V24V(7-40V) 4.2 V 25A 105W Чекор Надолу Конвертор Buck Модул Автомобил Моќ Конвертор Адаптер Напонски Регулатор Водоотпорен

DEN 1434.24

Стока
Достапно.


Детали

Влезен Напон:
DC 12V24V(7V-40V)
Излезниот Напон:
DC4.2V
Тежина:
0.26KG
Фрекфенција:
96%
Излезна Струја:
МАКС 25A
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Излезна Моќност:
101 - 200W
Број На Модел На:
D1224-04225-AL
Големина:
74*74*32mm
Излез Тип На:
DC
Влезниот Напон Спектар:
DC 12V24V(7V-40V)
Излезниот Напон:
4.2 V DC
Излезна Струја:
25A,105W
Големина:
74 x 74 x 32mm
Тежина:
290 g
is_customized:
Yes
Напон:
DC 12V24V(7V-40V) 4.2 V
Свеж

Избор на клиенти