.

.

New
исклучување мрежа 300w инвертор 48v dc да ac 110v inversor чиста синусен облик моќ инвертер напон конвертор соларни инверторот AG300-48-110

исклучување мрежа 300w инвертор 48v dc да ac 110v inversor чиста синусен облик моќ инвертер напон конвертор соларни инверторот

DEN 2496.00

Стока
Достапно.

5 V
42 V±1 V
10 V±0.5 V
40 V±1 V
9.5 V
48 V±1 V
13±0.5 V
48 V±1 V
Во текот напон затвори
15.
Ако постојат посебни барања, ве молиме контактирајте со продавачот. 90%, не-кондензирање
Гаранција
Една година
Димензии(W*H*D)
185*115*51mm
Пакет големина(W*H*D)
230*150*93mm
Почетна
биполарно меки почеток
Нисконапонски аларм
10 V±0.
Опис На Производот
Излезна моќност
300 W
Врв моќ
600 W
Влезен напон
DC12 V
DC24 V
DC48 V
DC12 V
DC24 V
DC48 V
Влезниот напон спектар
9.Ве молиме имајте во предвид :
Инверторот Default Universal plug,ако треба и Други стандарди приклучокот,ве молиме да Остават порака.5 V
40 V±1 V
Низок напон за обновување
13±0.80%
Температурата на работа опсег
-10°- +50°
Температура на чување
-30°- +70°
Влажност
Max.4 V
Излезниот напон
100 VAC или 110 VAC или 120 VAC ±5%
220 VAC или 230 VAC или 240 VAC ±5%
Не-loadcurrent
0. работна ефикасност
93. Бидејќи фабриката серија е различен, на етикетата на производот може да бидат различни.5 V
61 V±1 V
Во текот напон обновување
14.5 V
59 V±1 V
14.5 V
42 V±1 V
Низок напон затвори
9.5 V
61 V±1 V
15.5 V
59 V±1 V
LED Светла
Сини индикатор за светло (инверторот излез, нормална работа); црвено индикаторот трепка (под / над напон, преоптоварување, температура, краток спој)
Заштита
Батеријата преку под / над напон, преоптоварување, температура, AC краток спој
заштита (позитивни и негативни поларитетот заштита)
Осигурач
DC краток спој заштита
Екранот
LED high-definition дигитален дисплеј
Коло Топологија Која Како Рбет
Фреквенција линк
Ладење начин
Интелигентни ладење, вграден систем за ладење блок
.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
201 - 300W
Тип:
DC/AC Инвертори
Излезна Струја:
2.5
Влезен Напон:
48VDC
Фрекфенција:
50/60Hz
is_customized:
Yes
Големина:
210*115*63
Излезниот Напон:
110VAC
Тежина:
0.85kg
Број На Модел На:
AG300-48-110
Излез Бран Форма:
чиста синусен облик
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Висок Батерија Исклучување:
61+-1V
Излез ефикасност:
Max.=95% Просек над 90%
USB Излез:
5v 500ma
Waveform Изобличување:
Ладење:
Фан
Врв моќ:
600W(1s)
Номинална моќност:
300W
Свеж

Избор на клиенти