.

.

New
година најдобра цена соларни мрежа тај инвертер 1000w dc 24-45v да 230v ac земја употреба

година најдобра цена соларни мрежа тај инвертер 1000w dc 24-45v да 230v ac земја употреба

DEN 6729.00
DEN 7824.00

Стока
Достапно.

Генерира чиста синусен облик
2.5 VDC
DC напон спектар
Vpv 22 V~45 VDC
Максимална текст тековната
Автоматска контрола на
AC излезна моќност
1000 W
Максимална AC излезна моќност
1050 W
Анти-напон за заштита на
Осигурач
AC стандарден напон спектар
230 V(190~260 VAC)
AC опсег на фреквенција
50 Hz/60 Hz(Автоматско откривање и да се прилагоди)
Излезна струја вкупно хармонично нарушување
THDIAC
Фаза shift го оценувате
Islanding заштита
Vac;Fac
Излез краток спој заштита
Осигурач
Show
LED
Режим На Моќ
Напон на Pmax
>15. Автоматско прилагодување на моќ
3.
* Оџакот Повеќе Машини (во паралелни машина се користи)
Повеќе машини во паралела може да се користи за да се постигне една мала моќ инвертер во паралела за излезната енергија.
*Моќ Автоматски се Заклучени (APL)
Моменталната сила на различни дилеми, ние треба да ги користите MPPT функција, кога MPPT функција, прилагодени за themaximum power point, производот автоматски сили заклучени во максимална моќност точка, излезна моќност е постабилна
* Максимален Power Point Следење ()
Тековната интензитет, напон постојано се менува, ако нема power point следење, тогаш ќе има многу проблеми во минатото, обично се усвои соларен контролер, овој производ користи висока прецизност MPPT компјутерска моќ, автоматски и веднаш да соларни панели излезна моќ на вредноста во максимална излезна точка, со цел да се постигне стабилна излезна цели
* Автоматски Се Прилагодува На Различни Оптоварување Фактор На Моќ
Се прилагодат на било на моќ оптоварување. Максимална Моќност Точка Следење () - оптимизација на излезната енергија
8.
* Висок-Висока Фреквенција.
* Автоматски исклучи Кога Излезна На Грешка
W кога градот енергетски систем за планирање на моќ прекинување постои неуспех, инверторот автоматски ќе се исклучи излез.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
500 - 1000W
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
31*16.5*6cm
Влезен Напон:
24-45vdc
Излезна Струја:
0-5A
Излезниот Напон:
190-260V AC
Фрекфенција:
46Hz-65Hz
Тежина:
2.1KG
Број На Модел На:
TEG-1000W-24-45
боја:
Сребро.
DC Влезниот Напон:
24-45vdc
Mppt функција:
Yes
Гаранција:
1 година
Екранот:
led светло
Максимална излезна моќност:
Соларната Мрежа Тај Инвертер 1000W
Материјал:
Алуминиум
Анти-островот заштита:
Yes
Ладење начин:
вентилаторот за ладење
AC излез waveform:
чиста синусен облик
Свеж

Избор на клиенти