.

.

New
DC-DC Конвертор 24V Чекор надолу за да 12V 15A 180W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот

DC-DC Конвертор 24V Чекор надолу за да 12V 15A 180W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот

DEN 1296.00

Стока
Достапно.

5 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 120 WDC Конвертор TBJ12 DK120 W 12 V 24 V 5 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 200 WDC Конвертор TBJ12 DK200 Z 12 V 24 V 8 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 240 WDC Конвертор TBJ12 DK240 Z 12 V 24 V 10 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 360 WDC Конвертор TBJ12 DK360 Z 12 V 24 V 15 A поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 Z 12 V 33 V 1.5 поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm)
Нашите производи се одлични за надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 12 V 24 V 1.00 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 15 A 180 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот
Карактеристики
Имаме серија на DC 12v/24v чекор надолу за да 5v Конвертор 25 W, 50 W, 100 W, 150 Watts Напон Стабилизатор Широк спектар на текст 8~40v DC Излез 5v DC, 5 A/25 W, 10 A/50 W, 20 A/100 W & 30 A/150 W Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Умре-Фрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Не-изолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max.97 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 W 12 V 24 V 2.8 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 220 WDC Конвертор TBJ12 DK220 Z 12 V 48 V 4. Авто обнова палета на Производот модел на V во V-од I-надвор Ефикасност Тежина Големина ( L ×W×H ) 40 WDC Конвертор TBJ12 DK40 Z 12 V 24 V 1.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
101 - 200W
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Големина:
74x74X32mm
Влезен Напон:
18v-30v
Излезна Струја:
15A
Излезниот Напон:
12v
Фрекфенција:
--
Тежина:
320g
Број На Модел На:
24V180W
Висока ефикасност:
поголема од 90 precent
Max. температура:
до 80 степен
Место на Origi:
Guangdong Кина Mainlan
Свеж

Избор на клиенти