.

.

New
DC-DC Конвертор Чекор Надолу Buck Модул 12V да 5V 5A 25W за АВТОМОБИЛ LED дисплеј

DC-DC Конвертор Чекор Надолу Buck Модул 12V да 5V 5A 25W за АВТОМОБИЛ LED дисплеј

DEN 479.52

Стока
Достапно.

5 поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm)
Нашите производи се одлични за надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.8 V DC 10 A 138 W за автомобил полнење на Електрични Возила DC Конвертор US$ 21.99 /парче
Бесплатен Превозот E-велосипед 24 V универзална Чекор Надолу за да 13.
DC-DC Конвертор 12 V/24 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 20 A 100 W dc да dc конвертор модул US$ 29.8 поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 65 WDC Конвертор TBJ12 DK65 Z 12 V 36 V 1.30 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 10 A 120 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот US$ 19.8 V DC 20 A 276 W за автомобил полнење на Електрични Возила DC Конвертор US$ 36.
Имаме и други сопствени направени спецификација ако не можете да најдете соодветен модел од нашата TCH Магацин, Продавница, ве молиме контактирајте го нашиот производ инженер
.8 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 220 WDC Конвертор TBJ12 DK220 Z 12 V 48 V 4.99 /парче
DC-DC Конвертор Чекор Надолу Buck Модул 12 V да 5 V 5 A 25 W за АВТОМОБИЛ LED дисплеј
Карактеристики : Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Умре-Фрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Не-изолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max.99 /парче
Бесплатен Превозот E-велосипед 24 V универзална Чекор Надолу за да 13.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
1 - 50W
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Големина:
10CM x 10CMx 10CM
Влезен Напон:
8V-40V
Излезна Струја:
0-5A
Излезниот Напон:
5v
Фрекфенција:
-250zh
Тежина:
90g
Број На Модел На:
12DK025Z
Свеж

Избор на клиенти