.

.

New
Бесплатен Превозот E-велосипед 24V универзална Чекор Надолу за да 13.8 V DC 20A 276W за автомобил полнење на Електрични Возила DC Конвертор

Бесплатен Превозот E-велосипед 24V универзална Чекор Надолу за да 13.8 V DC 20A 276W за автомобил полнење на Електрични Возила

DEN 1728.00

Стока
Достапно.

7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 12 V 24 V 1.
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 20 A 240 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот US$ 19.97 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 W 12 V 24 V 2.5 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 120 WDC Конвертор TBJ12 DK120 W 12 V 24 V 5 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 200 WDC Конвертор TBJ12 DK200 Z 12 V 24 V 8 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 240 WDC Конвертор TBJ12 DK240 Z 12 V 24 V 10 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 360 WDC Конвертор TBJ12 DK360 Z 12 V 24 V 15 A поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 Z 12 V 33 V 1.00 /парче
DC-DC Конвертор 12v да 24v 10 Amax 240 W За автомобили не-изолирани US$ 42.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 15 A 180 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 27.99 /парче
Бесплатен Превозот E-велосипед 24 V универзална Чекор Надолу за да 13.8 поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 65 WDC Конвертор TBJ12 DK65 Z 12 V 36 V 1.00 /парче
DC-DC Конвертор 48 V Чекор надолу за да 12 V 20 A 240 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 37.8 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 220 WDC Конвертор TBJ12 DK220 Z 12 V 48 V 4.5 поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm)
Нашите производи се одлични за надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.8 V DC 20 A 276 W за автомобил полнење на Електрични Возила DC Конвертор
Карактеристики : Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Умре-Фрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Не-изолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
101 - 200W
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Големина:
74x74X32mm
Влезен Напон:
18v-30v
Излезна Струја:
20A
Излезниот Напон:
13.8 V
Фрекфенција:
--
Тежина:
320G
Број На Модел На:
24V276W
Големина:
74x74X32mm
Излез:
13.8 v
Свеж

Избор на клиенти