.

.

New
DC-DC Конвертор 12V/24V(8V-40V) Чекор надолу за да 5V 15A 75W dc да dc конвертор модул

DC-DC Конвертор 12V/24V(8V-40V) Чекор надолу за да 5V 15A 75W dc да dc конвертор модул

DEN 1055.52

Стока
Достапно.

88 /парче
DC-DC Конвертор 48 V Чекор надолу за да 12 V 10 A 120 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 21.99 /парче
DC-DC Конвертор 48 V Чекор надолу за да 12 V 5 A 60 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 27. температура до +80 °C; Со преоптоварување / над-струја / над / низок напон заштита, стабилни перформанси.
Имаме и други сопствени направени спецификација ако не можете да најдете соодветен модел од нашата TCH Магацин, Продавница, ве молиме контактирајте го нашиот производ инженер
.
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 20 A 240 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот US$ 19.8 поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 65 WDC Конвертор TBJ12 DK65 Z 12 V 36 V 1.7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 12 V 24 V 1.5 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 120 WDC Конвертор TBJ12 DK120 W 12 V 24 V 5 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 200 WDC Конвертор TBJ12 DK200 Z 12 V 24 V 8 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 240 WDC Конвертор TBJ12 DK240 Z 12 V 24 V 10 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 360 WDC Конвертор TBJ12 DK360 Z 12 V 24 V 15 A поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 Z 12 V 33 V 1.30 /парче
DC-DC Конвертор 36v да 12v 10 Amax 120 Wmax За автомобили не-изолирани US$ 25.00 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 15 A 180 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 27. Авто обнова палета на Производот модел на V во V-од I-надвор Ефикасност Тежина Големина ( L ×W×H ) 40 WDC Конвертор TBJ12 DK40 Z 12 V 24 V 1.00 /парче
DC-DC Конвертор 12 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 15 A 75 W dc да dc конвертор модул
Карактеристики имаме серија на DC 12v/24v чекор надолу за да 5v Конвертор 25 W, 50 W, 100 W, 150 Watts Напон Стабилизатор Широк спектар на текст 8~40v DC Излез 5v DC, 5 A/25 W, 10 A/50 W, 20 A/100 W & 30 A/150 W Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Умре-Фрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Не-изолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
51 - 100W
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Големина:
-74*74*32
Влезен Напон:
8V-40V
Излезна Струја:
15A
Излезниот Напон:
5V
Фрекфенција:
--
Тежина:
320g
Број На Модел На:
12V24V-5V15A
Свеж

Избор на клиенти