.

.

New
DC-DC Конвертор 12V/24V(8V-40V) Чекор надолу за да 5V 20A 100W dc да dc конвертор модул

DC-DC Конвертор 12V/24V(8V-40V) Чекор надолу за да 5V 20A 100W dc да dc конвертор модул

DEN 1439.52

Стока
Достапно.

99 /парче
Бесплатен Превозот E-велосипед 24 V универзална Чекор Надолу за да 13.
Имаме и други сопствени направени спецификација ако не можете да најдете соодветен модел од нашата TCH Магацин, Продавница, ве молиме контактирајте го нашиот производ инженер
.7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 12 V 24 V 1.88 /парче
DC-DC Конвертор 48 V Чекор надолу за да 12 V 10 A 120 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 21.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 15 A 180 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот САД$ 27.
DC-DC Конвертор 12 V/24 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 15 A 75 W dc да dc конвертор модул US$ 21.99 /парче
DC-DC Конвертор 24 V Чекор надолу за да 12 V 20 A 240 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот US$ 19.97 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 W 12 V 24 V 2.8 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 220 WDC Конвертор TBJ12 DK220 Z 12 V 48 V 4.00 /парче
DC-DC Конвертор 12 V/24 V(8 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 20 A 100 W dc да dc конвертор модул
Карактеристики : имаме серија на DC 12v/24v чекор надолу за да 5v Конвертор 25 W, 50 W, 100 W, 150 Watts Напон Стабилизатор Широк спектар на текст 8~40v DC Излез 5v DC, 5 A/25 W, 10 A/50 W, 20 A/100 W & 30 A/150 W Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Умре-Фрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Не-изолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max. Авто обнова палета на Производот модел на V во V-од I-надвор Ефикасност Тежина Големина ( L ×W×H ) 40 WDC Конвертор TBJ12 DK40 Z 12 V 24 V 1.

Детали

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
51 - 100W
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Големина:
10cm x 10cm x 10cm
Влезен Напон:
12V/24V
Излезна Струја:
20A
Излезниот Напон:
5V
Фрекфенција:
-
Тежина:
300g
Број На Модел На:
12V24V-5V20A
Свеж

Избор на клиенти