.

.

New
прозорци инверторот 1500W чиста синусен облик инверторот со 12V полнач 24V 48v DC на AC напон 220V 230V 240v соларна енергија инвертер

прозорци инверторот 1500W чиста синусен облик инверторот со 12V полнач 24V 48v DC на AC напон 220V 230V 240v соларна енергија

DEN 10214.00
DEN 10752.00

Стока
Достапно.

25 DC Напон Спектар 10-15.5 V 59 V±1 V Полнење Напон 14.5 V 40±1 V Над Напон Затвори 15.
полначот инвертер
држачи за инверторот е поврзан со AC извор на енергија за континуирано полнење на прилог батерии кога AC комунални моќ е на располагање, за Време на изборниот во комуналната мрежа, инвертери/полначи автоматски да се префрла од комунални моќ да батеријата резервната моќност.35(kg) Гаранција 2 Години Ладење Начин Интелигентни Вентилаторот за Ладење
1. Сепак, со цел да се намали тарифи , ние се обидуваме да declar
e ниска вредност. Краток Спој LED Аларм и Автоматско Обновување.5 V 42±1 V Низок Напон Затвори 10±0.5 V 48±1 V Над Напон Обновување 14. Излезен напон : AC220 V / 230 V / 240 V (само еден волта
моб може да се изберат),
3. Влезен напон : DC 12 V / 24 V / 48 V (само еден напон може да б
e изберете),
2.5 V Полнење Тековната ≤10 A ≤5 A ≤2. Според правилата на меѓународната трговија, Што може да
треба да се платат увозните тарифи .5 V 20-31 V 40-61 V Низок Напон Аларм 10.5 HZ или 60 HZ±0.
Ако цел на овој тип на инверторот, ве молам оставете ме порака(за текст
напон, излезниот напон, фрекфенција).5 HZ Бран Форма Чиста синусен облик AC Регулатива THD Излез Ефикасност 92% DC Напон DC12 V DC24 V DC48 V AC Напон 220 VAC или 230 VAC или 240 VAC ±5% Не Оптоварување Тековната влечење 0. Колку брзо ќе инверторот одговори на моќ прекинување?
За време на изборниот во комуналната мрежа, инвертери/полначи автоматски да се префрлите
од комунални моќ да батеријата резервната моќност.

Детали

Влезен Напон:
12V, 24V
Излезниот Напон:
240V, 220-230V
Тежина:
4.8KG
Големина:
435*165*85(mm)
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Излез Тип На:
Еден
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
6.8 Еден
Број На Модел На:
SP-1500C
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
Свеж

Избор на клиенти