.

.

New
GY 953 AHRS 9-оската inertial навигација сензори модули електронски компас со тилт надомест модул

GY 953 AHRS 9-оската inertial навигација сензори модули електронски компас со тилт надомест модул

DEN 623.04

Стока
Достапно.


GY953 AHRS модул електронски компас со тилт надомест модул
Модул големина : 15.5 мм * 15.5 mm
Комуникација, 1 сериски порт (9600,115200), 2.SPI комуникација ( 4-wire )
Напојување : 3v-5v 15ma
Излез ажурирање фреквенција 200 HZ,
Резолуција 0,1 степени
Директен излез :
1. Ојлер агли (YAW се ТРКАЛААТ ТЕРЕНОТ)
2. 9-axis сензор на необработените податоци ( три-оската акцелеметарски , три-оската gyroscope , три-оската magnetometer )
3. На излез од четирите елементи

Детали

Бренд Име:
SZYTF
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
GY 953
Тип:
Безжична Модули
Примена:
Научат , експеримент, развој на производот, smart home , вмрежување
Свеж

Избор на клиенти