.

.

New
1pcs Текст 2.6-5.5 V излез 5V ултра-мали мобилни моќ одбор со светлина 3А висока ефикасност зголеми одбор DC-DC зголеми модул

1pcs Текст 2.6-5.5 V излез 5V ултра-мали мобилни моќ одбор со светлина 3А висока ефикасност зголеми одбор DC-DC зголеми модул

DEN 115.00
DEN 121.44

Стока
Достапно.

Обвинет за јачина на инструкции, вредноста на цената, супериорни перформанси, DIY мобилни моќ е совршен избор. Можете исто така да поставите излезниот напон за 5-12 V на производот напојување.2 MHz Конверзија ефикасност : До 93% (ефикасност и влезниот и излезниот напон, струја, притисокот поврзани) Прекуструјна заштита : во Текот температура заштита : (По над-температура автоматско исклучување излез) Текст Обратна Заштита : Не, (ако е потребно, стринг во текст диоди) Моќ индикација : 3. Ултра-мали димензии, висока ефикасност, еден чип чекор-up интегрирани над-струја заштита, во текот температура заштита, коло работа постабилна. Купувачи ве молиме имајте во предвид : Наш основен курир рима, и за други курир(како што се Шен Тонг, такт)ве Молиме контактирајте со евнухот да ги менувате курир. Оригиналниот AVX tantalum capacitor излез бран е помал. Модул параметри : Модул Име : 3А зголеми мобилни моќ одбор Модул Својства : Не-Изолирани Зголеми Блок (ПОТТИК) Влезен напон : 2.Висока ефикасност висока тековната мобилен моќ одбор, најголемиот 2 A излез, интегрирани над-испуштање, над-струја, во текот-температура заштита. Ние ќе директни бебе express до вас. Со своето полнење коло и батеријата индикатор коло, само поврзани за батеријата може да стане голем тековната излез мобилни моќ. Други напон излез, ве молиме контактирајте со благајник. Како курир време е неизвесна фактор, па доколку наредбата не доби повеќе од потврди време на ујп, ве молиме јавете се на курирска компанија за контакт, или контактирајте со сервисот.

Детали

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
Напојување На Модулот
Свеж

Избор на клиенти