.

.

New
1PCS 50A CJMCU-758 ACS758LCB-100B-PFF-Т Линеарна Тековната Сензор Сала Тековниот Модул

1PCS 50A CJMCU-758 ACS758LCB-100B-PFF-Т Линеарна Тековната Сензор Сала Тековниот Модул

DEN 201.00
DEN 220.80

Стока
Достапно.

Карактеристики и Придобивки :
1.Индустрија-водечки бучава перформанси преку комерцијален засилувач и филтер дизајн техники
2.Интегрирани штит во голема мера го намалува капацитивни спојка од тековната диригент да умре поради високите d V/dt сигнали,и го спречува форумот лебдат во високо-страна,висок напон апликации
3.Вкупно излез грешка подобрување преку добие и форумот намали во текот температура
4.Мал пакет големина, со лесно монтирање способност
5.Монолитен Сала IC за висока сигурност
6.Ултра-ниска моќност на косата : 100 μΩ внатрешни диригент отпор
7.Галвански изолација овозможува употреба во економски, високо-страна тековната сензори во средно напонски системи
8.3.0 да 5.5 V, еден снабдување операција
9.120 KHz типичен пропусен опсег
10.3 нас излез се зголеми времето во одговор на чекор текст тековната
11.Излезен напон пропорционален на AC или DC струја
12.Фабрика-исечените за точноста
13.Исклучително стабилен излезен напон форумот
14.Речиси нула магнетни hysteresis
15.Одбор Големина : 38.22*18.03 mm
16.Типична примена :

Детали

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
Напојување На Модулот
Свеж

Избор на клиенти