.

.

New
Бесплатен Превозот 5PCS/Лот 2 Канал 5V DC Реле Модул Цврста Состојба Високо Ниво OMRON РБС AVR DSP

Бесплатен Превозот 5PCS/Лот 2 Канал 5V DC Реле Модул Цврста Состојба Високо Ниво OMRON РБС AVR DSP

DEN 848.64

Стока
Достапно.


Бесплатен Превозот 5 PCS/Лот 2 Канал 5 V DC Реле Модул Цврста Состојба Високо Ниво OMRON РБС AVR DSP
Опис :
5 V Omron цврста состојба релеи 240 V / 2 A, излез со resistive осигурач 240 V / 2 A. Димензии : 55x33x25 (должина x ширина x висина) влезна Моќност : 5 VDC за Контрола на јачина на влезен напон : (0-2.5 V ниска држава реле ЗА) (3-5 V државно средно реле ИСКЛУЧИТЕ)
Функција :
Напон : 5 V
Quiescent струја : 0 m A
Оперативен струја : 12.5 ма
Активирањето Напон : 3.3-5 V
Активирањето на струјата : 2m A
DC + : позитивни напојување (според реле напон снабдување) DC- : негативни напојување CH1 : реле модул сигнал предизвикувајќи крајот (низок да предизвика активни)
CH2 : реле модул сигнал предизвикувајќи крајот (низок да предизвика активни)
Пакет се вклучени :
5 x Две начин Цврста Состојба Реле Модул

Детали

Температурата На Работа:
5V DC Реле Модул Цврста Состојба
Тип:
Регулатор На Напон
is_customized:
Yes
Моќ Дисипација:
5V DC Реле Модул Цврста Состојба
Бренд Име:
WeiKedz
Напон:
5V DC Реле Модул Цврста Состојба
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
5V DC Реле Модул Цврста Состојба
Примена:
5V DC Реле Модул Цврста Состојба
Свеж

Избор на клиенти