.

.

New
16 Реле Предизвика 12V LM2596 Моќ Контрола Модул со Optocoupler Заштита

16 Реле Предизвика 12V LM2596 Моќ Контрола Модул со Optocoupler Заштита

DEN 516.00

Стока
Достапно.


Вграден-во optocoupler изолација, високи анти-мешање способност, стабилни перформанси, потребен е актуелен само треба 3m A.
Оптоварување енергија треба да имаат одредена маргина за реле, тоа треба да се избегне висока моќ (околу 2000 W).
16 Реле Предизвика 12 V LM2596 Моќ Контрола Модул со Optocoupler Заштита
Функција :
12 V реле контакт капацитет е 10 A 250 V, со optocoupler заштита.
1-16 канал евентуално целосно отворен / затворен, или на било кој канал.
Моќ барања според жици дијаграм, не може да се укине.
Пакетот вклучува :
1 x 16 Реле Активирањето
.
Таа има четири монтажа завртки дупки за лесна инсталација.
Секој доаѓа со реле акција индикатор, се повлече осветлена, исклучете изгаснат.
Секој реле заеднички терминал COM е независна, за пристап до различни сигнали, секој реле со двете нормално затворен и нормално отворена порта.
Опис :
Контролниот сигнал напон спектар : На активирањето на сигналот е на ниско ниво 0-2 V, високо ниво на напон не може да надмине 5 V.
Се користи како еден микро-контролор развој одбор, може да се користи како уред за контрола, исто така, може да се користи како САЛАДИН излез проширување.
PCB одбор големина : 180 x 90 x 20mm (L * W * H)
Параметарот :
Напон : 5 V 12 V DC
Снабдувањето со струја : Повеќе од 200m A
Секој реле може да се вчита : 250 V 10 A (AC) или 30 V 10 A (DC)
Answer : ___________________________ Note :
Напојување треба да се исполнат опсег, DC 12 V.
Кога се користи, LM2596 S чип може да има треска, е нормално, ако долго време користејќи ќе се појави нормално греење феномен.

Детали

is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
Стандард
Моќ Дисипација:
Стандард
Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
WeiKedz
Напон:
Стандард
Број На Модел На:
Стандард
Состојба:
Нови
Примена:
DIY
Свеж

Избор на клиенти