.

.

New
Xilinx FPGA видео обработка комплет XC6SLX9 развој одбор + Платформа USB Преземете Кабел+4.3 инчен TFT LCD+OV5640 Камера XL017

Xilinx FPGA видео обработка комплет XC6SLX9 развој одбор + Платформа USB Преземете Кабел+4.3 инчен TFT LCD+OV5640 Камера XL017

DEN 6831.00
DEN 7190.40

Стока
Достапно.


FPGA развој одбор параметар :
FPGA модел : XC6 SLX9
Развој одбор големина : 90*130mm
Кристално осцилатор : 50 M
PCB слоеви : 4 слоеви
Се прошири бројот на IO се : 68
SDRAM капацитет : 256 Mbit
ФЛЕШ капацитет : 16 Mbit
VGA боја : 65536 бои
IO порта ниво : 3.3 V
Serial port : качи У трансфер сериски порт
Платформа USB Преземете Кабел параметар :
Чип : CY7 C68013 A+XC2 C256
Само оваа компатибилен решение поддржува фирмверот надградби совршено.
Целосно го поддржува сите CPLD/FPGA уреди на Xilinx.
Поддршка JTAG, Роб, Serial, SPI преземете режим.
Целните уред напон е компатибилен со 1.2 V-5 V, автоматски дискриминација и адаптација на целната табла I/O напон.
Поддршка за ВЛИЈАНИЕТО и Chip Scope.
Целна уред Симнувачот, часовникот избор, до 24 Mhz.
Поддршка на повеќе оперативни системи : XP, Vista, 2000, WIN7, WIN8, Red Hat, Enterprise, SUSE Linux, Linux Претпријатието.
JTAG има сигнал изолација обработка, совршен за заштита на вашата опрема, безбедно користење

4.3 инчен TFT LCD параметар :
Големина : 4.3 инчен
Екранот пиксели : 480(RGB) * 272
Интерфејс : RGB 24bits
Боја Длабочина : 16.7 M
Пиксели Интервал (mm) : 0.198 * 0.198
Активната Област (mm) : 95.04 * 53.86
Тежина (g) : 44.065
LED Броеви : 10 LEDs

OV5640 Камера параметар :
Чип модел : OV5640
Големина : 35mm*24mm
Леќи на камерата : 5 MP/М12 интерфејс
Фокусна должина : 3.6 mm
Агол : 80-96 степени
1 * Xilinx spartan6 FPGA XC6 SLX9 развој одбор
1 * Платформа USB Преземете Кабел
1 * 4.3 инчен TFT LCD
1 * OV5640 Камера

Детали

Бренд Име:
ReYeBu
Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Xilinx FPGA видео обработка на комплет
Примена:
fpga
Свеж

Избор на клиенти