.

.

New
10pcs бесплатен превозот 9435 SI9435 ME9435 MOSFET 30V 5.7 НА 0.042 Ohm СОП-8 нови оригинални

10pcs бесплатен превозот 9435 SI9435 ME9435 MOSFET 30V 5.7 НА 0.042 Ohm СОП-8 нови оригинални

DEN 101.76

Стока
Достапно.


14950 електронска компонента комплет пакетот
Производот Категорија : MOSFET Id - Континуирано Тековната Потрошувачка : 5.7 На Vds - Мозоци-Извор Дефект Напон : - 30 V Rds - Мозоци-Извор Отпор : 42 m Ohms Транзистори Поларитетот : P-Канал Vgs - Портата-Извор Дефект Напон : 20 V Максимум на Температурата на работа : + 150 C Pd - Дисипација : 2.5 W Монтажа Стил : СМД/SMT Пакет / Случај : SOIC-Тесен-8 Пакување : Ролна Канал на Владата : Подобрување на Конфигурација : Еден Падне Time : 14 Минимум Температурата на работа : - 55 В Пораст Време : 14 Типичен Turn-Off Delay Време : 42 Дел # Алијаси : SI9435 BDY-E3

Детали

Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Напон:
Меѓународниот стандард
Моќ Дисипација:
Меѓународниот стандард
Температурата На Работа:
Меѓународниот стандард
Број На Модел На:
9435
is_customized:
Yes
Бренд Име:
IGMOPNRQ
Пакет:
СОП
Примена:
Меѓународниот стандард
Свеж

Избор на клиенти