.

.

New
УНО Р3 Дополнителен Комплет МИНИ Breadboard LED Скокач Жица копчето

УНО Р3 Дополнителен Комплет МИНИ Breadboard LED Скокач Жица копчето

DEN 384.00

Стока
Достапно.


Дополнителен Комплет УНО Р3 МИНИ Breadboard LED Скокач Жица копчето
Пакетот Вклучува :
1 × УНО Р3 CH340
1 × USB КАБЕЛ
1 × 400 дупки breadboard
5 × LED светла црвена
5 × LED светла зелена
5 × LED светла жолта
10 × Отпорник 220 ohm
10 × Отпорник 1 K
10 × Отпорник 10 K
10 × Отпорник 100 K
2 × Photoressistor GL5516
6 × Копчиња
1 × 9 V Батерија Полнач
4 × 2.54 mm Игла еден
20pin Машки да Машки Dupont Кабел

Детали

Бренд Име:
KUONGSHUN
Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Број На Модел На:
ООН-1
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти