.

.

New
CE Одобрено V2 Круг Тајмер и Светилник/Радио Приемник со Кабел Песна Интервал 1 Време е за Karting Моторни Трки Мотоцикл

CE Одобрено V2 Круг Тајмер и Светилник/Радио Приемник со Кабел Песна Интервал 1 Време е за Karting Моторни Трки Мотоцикл

DEN 1503.00
DEN 1727.52

Стока
Достапно.


На Кругот Тајмер (Приемник) :
: LCD покажува еден круг назад;
: LCD покажува еден круг напред;
: Резиме; Најмал круг на време, најбрзиот круг на време, Вкупно време и просечно време за круг;
: Две-вториот притиснете ќе ја брише меморијата и да се сврти на сигнал и приемник,па тајмерот ќе почне да брои кога тој поминува сигнал ѕид; кратко притиснете ќе го запрете тајмерот од пребројување на гласовите,и LCD се претвора во последните евиденција;
На предавателот :
На предавателот има ласерски покажувач и јачина на предавателот да се изгради ?Сигнал ѕид?;
Таа се напојува со 2 x AA батерии; Трае 5 часа континуирано;
Тоа е предложен за да го исклучите предавателот време на мирување за да ја зачувате енергијата;
Answer : ___________________________ Note :
Батериите треба да се променат по 5 часа на употреба за да се избегне слаби сигнали;
Однесете ги батериите надвор од кутијата за време на долгите idle;
Забрането е да се укаже на ласерски на очите, чувајте го производот подалеку од деца.

Детали

Име На Модел:
V2 верзија
Бренд Име:
Bursig.com
Објектот Должина:
6.5cm
Објектот Ширина:
4cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Висина:
1cm
Специјални Функции:
Recoring/времето
Објектот Тежина:
140g
Свеж

Избор на клиенти