.

.

New
PCM2704 USB DAC до S/PDIF Звучна Картичка Декодер Одбор 3,5 мм Излез F/PC

PCM2704 USB DAC до S/PDIF Звучна Картичка Декодер Одбор 3,5 мм Излез F/PC

DEN 228.00

Стока
Достапно.


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис :
Поддршка 16bit 32 KHz/44.1 KHz/48 KHz
Поддршка за 2-канален аналоген излез,S/PDIF излез
Динамички опсег/сигнал-за-noise ratio : 98 DB
THD+N=0.006%
USB интерфејс за поддршка 1.0 спецификации
WIN XP/WIN 7/WIN 2000 слободен Диск
ПОБЕДИ 98 SE треба да ја инсталирате Диск
Големина : 55x50mm
Спецификација на PCM2704 :
напон : 5 V USB интерфејс),
Нарушување : THD+N : 0.006% (РЛ > 10 к)
Нарушување : THD+N : 0.025% (РЛ = 32 )
Јачина на бучава сооднос : 98 d B
Динамички опсег : 98 d B
Headphone излезна моќност : 12 m W (РЛ = 32 )
Пакет :
1 PCS*PCM2704 USB DAC USB S/PDIF Звучна Картичка Декодер Одбор

Детали

Број На Модел На:
010399
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
diymore
ОЕМ:
diymore
Свеж

Избор на клиенти