.

.

New
Кружни dia100x35mm 99.5%Al2O3 Висока Чистота алумина корунд crucible / Al2O3 керамички crucible / Sintered crucible

Кружни dia100x35mm 99.5%Al2O3 Висока Чистота алумина корунд crucible / Al2O3 керамички crucible / Sintered crucible

DEN 1146.00
DEN 1219.20

Стока
Достапно.


start Isv Module Wrap7349
end Isv Module Wrap7349
start Isv Module Wrap7259
end Isv Module Wrap7259
start Isv Module Wrap7157
end Isv Module Wrap7157
Кружни dia100x35mm 99.5%Al2 O3 Висока Чистота и Топлинска Плоштадот Корунд Мешавина /Алумина Керамички Брод
Карактеристики : 1.На crucible е направен од алуминиум оксид со 1800 степен отпуштање температура и 40 часа синтерување време. 2.Тоа не може да се користат над 1800 степен 3.Греење го оценувате не може да биде 50 степен /10mins. 4.Избегнувајте алуминиум оксид реакција. Пакет се Вклучени : 1 X Crucible Спецификација :
Големина(годишни податоци) : надворешниот кол 100x H35mm
Физички и хемиски индекс : Al2 O3 : >99% R2 O Fe2 O3 : Si O2 : Волуменска густина : >3.8 g/cm3 Порозност : Наведнуваат сила : >350 Mpa Compressive strength : >12000 Mpa Dielectric постојан : 2 Max работа температура : 1800 степен Ако ви треба други димензии, само нас контакт, да ја прифатиме изменуваат, подолу е нашата стандардна големина табела :

Детали

DIY Материјали:
Металугрија
боја:
бела или беж
Име:
Алумина Керамички Корунд Crucible Брод
Материјал:
Во 99% чиста алумина(исто така наречен корунд)
Примена:
топење, леење ,експеримент, лабораторија
цена:
фабриката за директна продажба, ниска цена ,со висок квалитет
Пакет:
картон со Пена одбор
превозот метод:
Кина пост, или на друг начин, ако големо количество
Макс работна Температура :
1800degree
функција 1:
Голема, чиста, 99% алумина мин
стапка на температурата се зголеми:
не повеќе од 50 degress по 10 минути
Свеж

Избор на клиенти