.

.

New
ТЦ thermocouple NTC PT RTD PT100 температурни стекнување модул хибрид стекнување модул RS485 АВТОМОБИЛ-C4EX Универзална влезниот модул

ТЦ thermocouple NTC PT RTD PT100 температурни стекнување модул хибрид стекнување модул RS485 АВТОМОБИЛ-C4EX Универзална влезниот

DEN 5424.00

Стока
Достапно.

) Внесување на точноста : диференцијални режим на внесување PT серија точност од 0. Вклучувајќи ги и проширување на својот модел на влезни и излезни модули, аналоген влезен модул, аналоген излезен модул, на температура стекнување модул.1 Модул Опис :
АВТОМОБИЛ серија на модули со RS485 комуникацијата пристаниште, врз основа на стандардот Modbus протокол, со широка употреба на значење.1 , thermocouple точноста на 0.3 модул параметри : Мешан тип-режим на внесување Thermocouple Режим на Внесување Термички Отпор Серија на Текст Режим.2 , лебдат ≤ 100ppm / сонда тип само да бидат поставени од страна на софтвер (тековна текст треба да додадете отпор), секој канал може да биде поставено на различен тип на сонда АВТОМОБИЛ-C4 EX вкупно осум еден сигнал на текст, или 4 диференцијални биполарно текст комуникација физички интерфејс со RS485, со користење на MODBUS - РУТИНА стандарден протокол модул за напојување со ЕДНОНАСОЧНА струја : DC изолација, комуникациски модул изолација, аналогни стекнување модул изолација 1. Користете го нашиот ЕКС Серија САЛАДИН, MD серија текст на екранот, и други сродни опрема за поддршка на Modbus протокол на температурата, протокот, нивото, притисокот и други процесот на системот за контрола е широко се користи.25 V, +50 m V ~-50m V) тековна сигнал за влез тип (0 ~ 20m A, 4 ~ 20m A, 1m A сигнал мерење) RTD влез тип (PT10, PT100, PT500, PT800, PT1000, Cu10, Cu50, Cu100) Thermocouple влез тип (К-, Е-, S-, Т-, J-, Б-, Р-тип, N-тип (изградена-во температурна компензација)) Други Сигнал за Влез Тип : (NTC5 K, NTC10 K, NTC50 K, NTC100 K итн.

Детали

Бренд Име:
LOLLETTE
DIY Материјали:
Електрични
Свеж

Избор на клиенти