.

.

New
UF90B Феритни јадра менгеме Феритни EMI Канал-тип стабилизатор Clip-за анти-мешање ZCAT2035-0930 ID 9mm ZCAT2035 0930 А.

UF90B Феритни јадра менгеме Феритни EMI Канал-тип стабилизатор Clip-за анти-мешање ZCAT2035-0930 ID 9mm ZCAT2035 0930 А.

DEN 763.20

Стока
Достапно.

Со нетрпение очекувам да вашата рано повторно ply!. Но реалноста не е случај, бидејќи вистинските прстен, исто така, паразитски capacitance, и неговото постоење е паралелно со inductor. Вашето задоволство е мојот засекогаш ги извршуваат! Вашата доверба е јас најголемите биде горд на! Ние може да обезбеди конкурентна цена и висок квалитет на производите според вашите барања на нашите клиенти. Купените производи се имате било какви проблеми, прво време да контактирате со нас, ние ќе ви помогнат да се реши прв пат. Механизмот на акција од точка на гледање на заеднички режим задави серпентина, поголема отпорност, повеќе очигледен ефект на пречки сузбивање. Било какви проблеми може да се преговара со било какви проблеми може да се решат. Во вистински проект, според карактеристиките на пречки тековната фреквенција магнетен прстен за прилагодување на број на се врти.
Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.
Прстен врти изберете целиот пакет на кабел со феритни мушка претставува заеднички режим задави, ако е потребно, исто така, може да биде во рингот на врвот на кабелот околу неколку врти. Кога се соочуваат со висока фреквенција бучава, на capacitor capacitance е мал, на магнетни inductance на краток спој, така што заеднички режим задави бескорисни.
Ние сите знаеме дека на повисока фреквенција, поверојатно да зрачи надвор (да се купи висок квалитет на компјутер шасија е да се намали електромагнетни истекување), и општи сигнал линии се нема штит, тогаш овие сигнал линии стана многу Добар антена за да ги прими сите видови на нередот околината на високо-фреквентни сигнали, и овие сигнали се надредениот на сигнал на пренос, дури и промена на оригиналниот корисни сигнал на пренос.

Детали

Број На Модел На:
Inductors
is_customized:
Yes
Бренд Име:
Tangda
Свеж

Избор на клиенти