.

.

New
Arrowzoom 4 парчиња пакет XL Студио Набљудувачите на Говорникот Изолација Подлога Soundproofing Пена 30 x 20 x 4 см (11.8 x 7.9 x 1.6 во) KK1108

Arrowzoom 4 парчиња пакет XL Студио Набљудувачите на Говорникот Изолација Подлога Soundproofing Пена 30 x 20 x 4 см (11.8 x 7.9

DEN 2736.00
DEN 2879.52

Стока
Достапно.

За повеќе идеи можете да ја проверите на Youtube. Лежеше на Пирамидата Студио Пена надвор за вашите специфични апликации, имајте на ум дека
сакате пена рамномерно распоредени низ целата соба.
Потребни алатки : Straight edge комунални нож
Лента мерка
Коноп пиштол
Молив или креда линија
Сечење :
1. Пирамида Пена е модуларен
дизајн и отклонување не секогаш подредете со моделот. Може да овие се намали/изменети за да се вклопи во одредени простори?
Yes (да). Треба да ви
треба повеќе ленти, можете да добиете повеќе . Овој звук се апсорбира Полиуретан пена panel
е дизајниран да се намали ехо во средина. Линија на материјал со линии ќе се означени во Чекор 3 и притиснете цврсто против
материјал компресирање на пена. Пирамидата Студио Пена
го подобрува квалитетот на звукот и естетика на било снимањето или слушање
средина. Со подебели пени, тоа може да
земете неколку поминува целосно да се намали на пена. Креирај
Х шема низ центарот на материјалот. Дали пени се подложи на Звук Апсорпција Тест?
Yes (да). По производство на пени беше подложен на Звук Апсорпција. Еден начин е да се договорат сите од нив
заедно на вашиот ѕид спротивно на вашите монитори. Со
материјалот компресирани, тоа ќе го намали бројот на додавања дека мора да се направи за да се
целосно се намали на пена. Мерка било области на кои треба да биде поле за намалување на пената и да се направи соодветен
прекини (примери ќе биде околу греди, вратите, или ако краток дел е потребно). И поради
да превозот барање, ние компресирани (вакуум запечатени) акустичната пена за
лесно превозот. Креирај еден
периметар околу надвор од материјал престојуваат 1 1/2" далеку од работ. Дали имате различни големини или стил?
Yes (да). Како можам да го организираме овие околу мојата соба со студиото на набљудувачите?
Постојат неколку начини на кои го правиме тоа.

Детали

Спецификација:
Multi-piece Package
Сценарија:
Ѕид
Стил:
Модерна
Број На Модел На:
KK1108
Тема:
Шема
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Класификација:
За Ѕид
Материјал:
Висок Квалитет на пена
Свеж

Избор на клиенти