.

.

New
За Nissan X-TRAIL Непријателските 2007 2008 2009 2010 2011 ABS Мат Пред Магла Светлина Покрие Трим Главата Светилка Худ Налепница, Авто Додатоци

За Nissan X-TRAIL Непријателските 2007 2008 2009 2010 2011 ABS Мат Пред Магла Светлина Покрие Трим Главата Светилка Худ Налепница,

DEN 738.00
DEN 1447.20

Стока
Достапно.


За Nissan X-TRAIL Непријателските
Објектот Fitment : (Овој Производ Е Автомобил Додатоци) Компатибилен Автомобили : За Nissan X-TRAIL 2007-2011
Но, не се вклопуваат X-trail 2012 и T31
Опис : Состојба : 100% Сосема Нов. Материјал : Висок Квалитет Abs Мат Пластика. Вклучува : 2 buc/set за 1 автомобил . Направен во една ISO 9001 објект за да се обезбеди добар квалитет. Лесно Инсталирање,wihtout било tools.3 M автомобилската селотејп е во прилог .
Инсталација метод :
Step1 : ве молиме чистење на место со 50% алкохол за да бидете сигурни дека нема прашина.
Step2 : отстрани 3m лепак во грбот;
Step3 : топлина на 3m лепак со топол воздух пиштол;(совет за ставање на со обезбедени 3m лента е да се загрее на рачките и ги опфаќа ова го прави на лепак на лента повеќе леплива и тие ќе останат за секогаш!)
Чекор 4 : инсталирање на производи во право место ,Не на перење на вашиот автомобил во 48hours.

Детали

Тип На Објект:
Хром Стил
Објектот Ширина:
15cm
Бренд Име:
Kadore
Специјални Функции:
Декорација & Заштита
Автомобил модел:
Одговара За Nissan X-Trail
Објектот Должина:
20cm
Материјал:
ABS
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Висина:
5inch
Објектот Дијаметар:
1inch
Модел Година:
2007-2011
Име На Модел:
11481
Објектот Тежина:
0.3kg
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Автомобил Производител:
За Nissan X-TRAIL Непријателските 2007-2011
Свеж

Избор на клиенти